Առատ ձյան հետևանքով փակվել է Երևան-Գյումրի ճանապարհի Լանջիկի հատվածը. Շիրակի հատվածում 30-ից ավելի մեքենա է արգելափակվել
ՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ տեղացող առատ ձյան և տեսանելիության բացակայության պատճառով այս պահին փակ է Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Լանջիկի հատվածը:
ՀՀ ոստիկանությունը վարորդներին հորդորում է ձեռնպահ մնալ նշված ճանապարհահատվածով երթևեկելուց:
Շիրակի մարզում Շիրակ գյուղի հատվածում ևս ճանապարհին 30-ից ավելի մեքենաներ են արգելափակվել: Ֆեյսբուքի օգտատեր Տիգրան Պետրոսյանը տեսանյութ է հրապարակել և գրել, որ Շիրակ գյուղի հատվածում մոտ 30 մեքենա է արգելափակվել: Փրկարարները դեպի այդ հատված մոտեցնում են ձնամաքրման մեքենաներ:
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ տեղացող առատ ձյան և տեսանելիության բացակայության պատճառով այս պահին Երևան-Դիլիջան ավտոճանապարհը՝ մինչև Դիլիջանի թունելի սկիզբ, դարձել է դժվարանցանելի և դադարեցված է երթևեկությունը բեռնատար ավտոմեքենաների համար: