Փրկարարները ՀՀ տարբեր շրջաններում ավտոմեքենաներ են դուրս բերել արգելափակումից
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը փետրվարի 1-ին, ժամը 17.18-ին տեղեկություն է ստացել, որ Լեռնապար-Ապարան ավտոճանապարհին ավտոմեքենաներն արգելափակվել են ձյան մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Լեռնապար-Գեղարոտ ավտոճանապարհի 1-ին կմ-ին փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 2 մարդատար ավտոմեքենա (3 ուղևոր):
Ինչպես  տեղեկացանք ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից, փետրվարի 1-ին, ժամը 17.09-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Շահումյան-2 գերեզմանատանը ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարները «Opel Astra G» մակնիշի 34 PF 020 պետհամարանիշով (վարորդ` Զ. Բ.) ավտոմեքենան դուրս են բերել արգելափակումից:
Փետրվարի 1-ին, ժամը 16.37-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Մարտունի-Գավառ ավտոճանապարհին՝ «Hummer» մակնիշի ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Մ-10 ավտոճանապարհի Սևան-Մարտունի հատվածի 48-րդ կմ-ին փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել «Hummer» մակնիշի 40 QQ 040 պետհամարանիշով (վարորդ` Հ. Մ.) ավտոմեքենան։
Փետրվարի 1-ին, ժամը 15.19-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Բաղրամյան գյուղի Արամ Խաչատրյան փողոցում ավտոմեքենան արգելափակվել  է ձնակույտում. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել «Daewoo Damas» մակնիշի 392 UU 63 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ Վ. Վ.):
Փետրվարի 1-ին, ժամը 13.47-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Թթուջուր-Չքնաղ ավտոճանապարհի 1-ին կմ-ին ԶԻԼ մակնիշի ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել մեկ բեռնատար և 4 մարդատար ավտոմեքենա (21 ուղևոր):
Փետրվարի 1-ին, ժամը 13.17-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Զովունի-Եղվարդ ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին ավտոմեքենան արգելափակվել է ճամփեզրին կուտակած ձնակույտում. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարները «Mitsubishi Pajero» մակնիշի 50 LU 050 պետհամարանիշով  ավտոմեքենան (վարորդ՝ Գ. Ե.) դուրս են բերել արգելափակումից:
Փետրվարի 1-ին, ժամը 13.16-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Մ-3 ավտոճանապարհի Սպիտակ-Վանաձոր հատվածի 3-րդ կմ-ին «Mercedes E180» մակնիշի ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել «Mercedes E180» մակնիշի 96 NR 600 պետհամարանիշով (վարորդ՝ Ն. Հ.) ավտոմեքենան:
Փետրվարի 1-ին, ժամը 02.47-ին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Կոտայքի մարզի Միկրոշրջան թաղամասի թիվ 14 շենքի մոտակայքում ավտոմեքենա է արգելափակվել ձյան մեջ. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել «VAZ 2106» մակնիշի 34 LP 258 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա. Զ.), (1 ուղևոր):
Փետրվարի 1-ին, ժամը 02.26-ին ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Հանքավան գյուղում՝ «տաք ջուր» կոչվող տարածքում ավտոմեքենա է արգելափակվել ձնակույտում. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել «VAZ 21014» մակնիշի 366 RA 34 պետհամարանիշով  ավտոմեքենան (վարորդ՝ Գ. Ա.), (1 ուղևոր):
Փետրվարի 1-ին, ժամը 00.26-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի «Կորեայի ձորում» BMW մակնիշի ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել փրկարարական ջոկատը:
Փրկարարները արգելափակումից դուրս են բերել «BMW 318» մակնիշի 35 AU 358 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ` 1990 թ. ծնված Ս. Ֆ.):
Փետրվարի 1-ին, ժամը  00.07-ին ահազանգ է ստացվել, որ Սևան-Մարտունի ավտոճանապարհին ավտոմեքենա է արգելափակվել ձյան մեջ. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնություն:
Փրկարարները Սևան-Մարտունի ավտոճանապարհի 42-րդ կմ-ին արգելափակումից դուրս են բերել ՈՒԱԶ մակնիշի 08 UT 764 պետհամարանիշով (վարորդ Պ. Վ.) ավտոմեքենան:
Փետրվարի 1-ին, ժամը 00.02-ին ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի Երևանյան փողոցի թիվ 1 շենքի բակում «1-03» ծառայության «Ford» մակնիշի ավտոմեքենան արգելափակվել է ձյան մեջ. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս է բերվել «Ford» մակնիշի 268 SU 42 պետհամարանիշով ավտոմեքենան: