Ալբանիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչը շնորհավորեց ֆուտբոլի ֆեդերացիային՝ լավ հավաքական ունենալու համար
Ֆուտբոլի Ալբանիայի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Ջիանի դե Բիազիին շնորհավորեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային լավ հավաքական ունենալու համար:
«Երեկ ես խոսեցի դեպի Ֆրանսիա տանող ճանապարհի մասին, այսօր այդ խնդիրը լուծեցինք: Կցանկանայի կրկին նշել այն հանգամանքը, որ շատ կարևոր է մեզ պես երկրների՝ Ալբանիայի և Հայաստանի պես երկրների համար:  Ուզում եմ նաև շնորհավորել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային լավ հավաքական ունենալու համար: Որը հետագայում կարող է նաև նման հաջողության հասնել: Իհարկե այս խաղը շատ առանձնահատուկ էր ինձ համար: Այսօրվա խաղը մեզ համար հեշտ չստացվեց: Թող հաշիվը չխաբի ձեզ մեծ ճնշում կար մեզ վրա և մենք կարողացանք պատվով դուրս գալ այդ ամենի տակից»,-հետխաղյա մամուլի ասուլիս ժամանակ ասաց դե Բիազիին:
Ալբանիայի ֆուտբոլի ազգային թիմը հաղթելով Հայաստանի հավաքականին իր ամբողջ պատմության մեջ առաջին անգամ իրավունք ստացավ մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը:
Հ.Գ. Մամուլի ասուլիսի մեկնարկին հայ լրագրողները ծափողջույններով դիմավորեցին Ալբանիայի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզի Ջիանի դե Բիազիի: