Վաղարշապատի քննչական բաժնի աշխատակիցների կողմից պաշտոնեական անփութություն թույլ տալու դեպքի առթիվ քրգործ է հարուցվել
ՀՀ քննչական կոմիտեի ներքին անվտանգության վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնի առանձին աշխատակիցների կողմից պաշտոնեական անփութություն թույլ տալու դեպքի առթիվ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2017թ. մայիսի 29-ին ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնի պետը զեկուցագիր է ներկայացրել առ այն, որ քննչական բաժնից բացակայում է ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 31-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի հիմքով վարույթը կասեցված մի քրեական գործ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ՝ ՀՀ ՔԿ ներքին անվտանգության վարչությունում իրականացվել են նախնական ուսումնասիրություններ, որոնց արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնի առանձին պաշտոնատար անձինք իրենց պարտականությունները կատարել են ոչ պատշաճ՝ ծառայության նկատմամբ դրսևորել են անփույթ ու անբարեխիղճ վերաբերմունք, ինչի արդյունքում քննչական բաժնից կորել է քրեական գործ՝ պետության օրինական շահերին պատճառելով էական վնաս:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ներքին անվտանգության վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 315-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քրեական գործը, ըստ քննչական ենթակայության, ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն։