Մարկո Ռոյս. Հիանալի է, որ Միկին խփեց երկրորդ գոլը
Դորտմունդի «Բորուսսիայի» առաջատար ֆուտբոլիստներից Մարկո Ռոյսն ակումբի պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում խոսել է Գերմանիայի առաջնության 9-րդ տուրի` «Մայնցի» դեմ խաղում տոնած հաղթանակի կարևորությունից: Հիշեցնենք, որ «Բորուսսիան» 2:0 հաշվով հաղթանակ տոնեց Ռոյսի և Հենրիխ Մխիթարյանի գոլերի շնորհիվ:
-Մարկո, թիմի համար ի՞նչ նշանակություն ուներ «Մայնցի» դեմ հանդիպումը:
-Մեզ համար կարևոր էր միավորներ վաստակելը: Հաղթանակը շատ կարևոր էր, քանի որ հակառակ արդյունքի դեպքում բարդ իրավիճակում կհայտնվեինք: Մեր մարտական ոգին բավականին ցածր էր, և հիանալի է, որ Միկին («Բորուսսիայում» Հենրիխ Մխիթարյանին Միկի են ասում) խփեց երկրորդ գոլը: Տեմպի հետ կապված խնդիրներ ունեինք, քանի որ «Մայնցը» շատ լավ էր խաղում: Գիտեինք, որ բարդ հանդիպում է լինելու, որում պետք է հաղթեինք: Արդյունքում շատ գոհ ենք;
-Գրոհների սկզբում Դուք շատ հաճախ էիք գնդակ ստանում: Ի՞նչ կասեք Ձեր գոլի մասին:
-Մրցակցի պաշտպանն անհաջող փոխանցում կատարեց, և Միկին խլեց գնդակն ու փոխանցում կատարեց Օբամեյանգին: Սկզբում մտածում էի, որ Օբամեյանգը կհարվածի, բայց նա փոխանցում կատարեց ինձ: Դա ինձ համար շատ կարևոր էր, և լավ է, որ կարողացա աչքի ընկնել: