Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալությունը համագործակցում է «Քյուբ» ընկերության հետ
Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալությունը (ՀԱԱԳ) օգոստոսի 16-ին կնքել է հերթական արտահանման ապահովագրության վկայագիրը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը ներկայացնող «Քյուբ» ընկերության հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, արտահանման ապահովագրության վկայագրերը «Քյուբ» ընկերությանը հնարավորություն են տալիս խուսափել բջջային հավելվածի վաճառքից սպասվող հասույթի չվճարման ռիսկերից, միևնույն ժամանակ ստանալ ֆինանսավորում՝ առանց գրավի պահանջի, պարզեցված ընթացակարգով և մատչելի տոկոսադրույքներով:
ՀԱԱԳ գործադիր տնօրենտնօրինության նախագահ ԱրմենՇահնազարյանը նշել է, որ  «Քյուբ» ընկերությունը հանդիսանում է Հայաստանի արտահանման ապահովագրական գործակալության ծառայություններից օգտվող առաջին ընկերությունը, որը ներկայացնում է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը։ Նա հույս է հայտնել, որ  համագործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ և լավ օրինակ կհանդիսանա ՏՏ ոլորտի մյուս կազմակերպությունների համար:
«ՀԱԱԳ-ը հետագայում նախատեսում է ընդլայնել ապահովագրականպրոդուկտները ծառայությունների արտահանմամբ զբաղվող,մասնավորապես, ՏՏ ոլորտի ընկերությունների համար»,- ավելացրել է նա:
«ՀԱԱԳ-ի հետ շուրջ մեկ տարվա համագործակցությունը «Քյուբ» ընկերությանը հնարավորություն ընձեռեց գործունեության առաջին իսկամիսներից առևտրային բանկի միջոցովառանց գույքի գրավադրման ստանալ պարբերաբար ֆակտորինգային ֆինանսավորումներԱրդյունքումընկերությունն օրեցօր ավելացնում է բջջային հավելվածի մշակման հնարավորություններն ու արտահանման ծավալները՝ արդյունավետկառավարելով շրջանառու կապիտալը»,- նշել է «Քյուբ» ընկերության համահիմնադիր Գարիկ Ավետիսյանը՝  շնորհակալություն հայտնելով գործակալությանը սերտ համագործակցության համար:
«Քյուբ» ընկերությունը զբաղվում է բջջային հավելվածների մշակմամբորոնցից առավել հանրաճանաչը՝ Pixomatic անվանումը կրող շարժական ֆոտոխմբագրիչն էՊատկերների մշակման սեփական համակարգի միջոցով հավելվածը հնարավորություն է տալիս հեշտորեն խմբագրել նկարներըդրանց հաղորդելով կրեատիվ տեսքՀավելվածն այսօր ունի 500 հազար ներբեռնում AppStore-ում և 450 հազար ներբեռնում Google Play-ում: