Գիտություների ազգային ակադեմիայի գիտաժողովների դահլիճում
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը Գիտություների ազգային ակադեմիայի գիտաժողովների դահլիճում կազմակերպում է « Հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերի օր »: Այս գիտաժողովը հայ ուսանողներին հնարավորություն կտա տեղեկանալու Ֆրանսիայում և Հայաստանում դոկտորանտուրայի շարժունակության հնարավորությունների մասին և ավելի մոտիկից ծանոթանալու հայ-ֆրանսիական գիտահետազոտական ծրագրերին:
Կոնգրես հյուրանոցում
Տեղի կունենա հաշմանդամություն ունեցող անձանց սոցիալական իրավունքների պաշտպանության համաժողով: Ներկա կլինեն ոլորտի բոլոր՝ պետական և հասարակակակն կառույցներից ներկայացուցիչները:
ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի բակում
Տեղի կունենա արդեն ավանդույթ դարձած ԵՊՀ մեծարման և առաջին կուրսեցիների երդման հանդիսավոր արարողությունը, որն այս տարի նվիրվում է Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակին: Համերգի ընթացքում ելույթ կունենան ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի սաները, հայ սիրված երգիչ ու երգչուհիներ՝ Ալլա Լևոնյան, Արսեն Սաֆարյան, «EMPYRAY» ռոք բենդ, ինչպես նաև Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի նվագախումբն ու երգչախումբը:
Փաստարկ մամուլի ակումբի
հյուրն է «Նորավանք» հիմնադրամի փոխտնօրեն, սոցիոլոգիական գիտությունների թեկնածու Սամվել Մանուկյանը: ԹԵՄԱ՝ ՀՀ ժողովրդագրական վիճակը և արտագաղթի կանխարգելման հնարավոր ուղիները:
«Նովոստի-Արմենիա» մամուլի կենտրոնում
կկայանա Երևանում սեպտեմբերի 21-23-ը կայանալիք ռեստորանային սննդի Yerevan Food Fest (by «Hartak»)առաջին փառատոնին նվիրված ասուլիս: «Yerevan Food Fest»-ը երևանյան հանդիսատեսին հայտնի և նրա կողմից սիրված վարպետության դասերի «Hartak» փառատոնի մի մասն է: Մամուլի ասուլիսի բանախոսներն են` գաստրոբլոգեր և խոհարար Եկատերինբուրգից, «Մայրիկը պատրաստվում է» խոհարարական նախագծի հեղինակ Աննա Ձյուբան, Հյուսիսային Կովկասի ռեստորանատերերի և հյուրանոցատերերի ասոցիացիայի նախագահ և «Գաստրոնոմիկ Ատլաս» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Աննա Ելովիկովան, «ՄԱՐՍԱԴԱ» ընկերության նախագծման գրասենյակի գլխավոր տնօրեն և ղեկավար Արսեն Մարտիրոսյանը,  Դանիլովսկի շուկայում «Dolmaster» տաղավարի սեփականատեր Լիլիթ Հարությունյանը, InStyle ամսագրի ֆոտոխմբագիր Մարիա Նազարովան:
Հայացք մամուլի ակումբի
հյուրն է Հայաստանի դեղ արտադրողների և ներմուծողների միության նախագահ  Սամվել Զաքարյանը:
Թեման՝ Կառավարության մերժումը դեղերի վրայից ԱԱՀ-ն հանելու պահանջին, դեղագործության ոլորտում առկա հարցեր, խնդիրներ:
Հայելի ակումբի
հյուրն է Հ Հ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Նավասարդյանը։ Թեմա՝ Իրաքի քրդերի կայանալիք հանրաքվեն, Հայաստանի արտաքին դիվանագիտությունը՝ տվյալ հարցի հետ կապված:Զենքի առևտրի հետ կապված խառնաշփոթը:
Կհյուրընկալվի սփյուռքագետ Քնարիկ Սվազլյանը: ԹԵՄԱ՝ սեպտեմբերի  18-20-ը  Հայաստանում անցկացվում է  Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովը. Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման համար համաժողովի կարեւորությունը. ՀՀ նախագահի ելույթը:
«Տեսակետ» մամուլի ակումբի հասցեն է` Արշակունյաց 2, Մամուլի շենք, 13-րդ հարկ
հյուրն է ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը: Թեման` «1. Սեպտեմբերի 21-ին` Անկախության օրվան ընդառաջ: Անկախության հանրաքվեի կամ ինքնորոշման օրվանից ազդարարվում է ԱԻՄ-ի մեկամսյակ: Ինչ է դա նշանակում, և ինչ է սպասվում մեկ ամսվա ընթացքում: 2. Ներքին և արտաքին քաղաքական վերջին գործընթացներն ու զարգացումները»:
12:30-ին
«Հայելի»
մամլո ակումբի
հյուրերն են Հայաստանում ճապոնական կարատեի ասոցիացիայի նախագահ Սևակ Հակոբյանը, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո կցորդ Ջեյք Գոշերթը, ադմինիստրատիվ օգնական Ալբինա Բալյանը և «Սպորտը յուրաքանչյուրի համար» ծրագրի հաշմադամություն ունեցող մասնակիցներից չորս ներկայացուցիչ: Թեմա՝ «Սպորտը յուրաքանչյուրի համար» ծրագիրը իր շուրջն էր համախմբել հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող 15-18 տարեկան պատանիների։15 օրերի ընթացքում պատանիները կապրեն մի հարկի տակ, կծանոթանան արևելյան մարտարվեստների հիմունքներին, կտիրապետեն ինքնապաշտպանական հնարքների, կմասնակցեն հոգեբանի կողմից անցկացվող հատուկ սեմինար-թրեյնինգներին։
հյուրն է Երևանի ոսկերչական գործարան-1 «Գնոմոն»-ի տնօրեն, Հայաստանի ոսկեգործների և ադամանդագործների միության նախագահ Էմիլ Գրիգորյանը: Թեման` «Հարգորոշումն ու հարգադրումը ԵՏՄ տարածքում. խնդիրներ, հարակից հարցեր»:
հյուրն է Ազգային արխիվի տնօրեն Ամատունի Վիրաբյանը: Թեմա՝  Սեպտեմբերի 21. Ինչ ունենք արխիվում պահպանված:
«Կինոպարկ» կինոթատրոնում (Երևան Մոլլ, 3-րդ դահլիճ)
կցուցադրվի «Պատերազմի հետքերը» ֆիլմը՝ առօրյա կյանքի պատկերներ՝ գոյություն չունեցող երկրից: «Պատերազմի հետքերը» ֆիլմը Studio DS, Richter Production, Nur Film Group ընկերությունների համատեղ արտադրանքն է: Մի շարք միջազգային փառատոներին մասնակցելուց և մրցանակներ շահելուց հետո հեղինակները որոշեցին ցուցադրություն կազմակերպել Հայաստանում և Արցախում, որոնցից անմիջապես հետո տեղի կունենա հանդիպում ստեղծագործական խմբի հետ՝ հարց-պատասխանի ձևաչափով: Ֆիլմի ցուցադրությունները կազմակերպում է «Շարմ Հոլդինգ» ընկերությունը: Ֆիլմը պատմում է Զուար և Հավսաթաղ գյուղերում ապրող մարդկանց առօրյա կյանքի և կենցաղի պատմությունը: Գյուղերը գտնվում են մի երկրում, որը «գոյություն չունի»: Պրոդյուսեր՝ Դավիթ Սաֆարյան, սցենարի հեղինակ և ռեժիսոր Յանա Ռիխտեր: