Արագածոտնում «ՎԱԶ 2107»-ի վարորդը վրաերթի է ենթարկել երկու երեխաներին գրկած մորն ու դիմել փախուստի
Արագածոտնի մարզում, հունիսի 17-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել. ժամը 17:40-ի սահմաններում, ՎԱԶ-2107 մակնիշի 34 QZ 471 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Ղազարավան համայնքի վարչական տարածքում գտնվող «Լանջաղբյուր» հանգստյան գոտում վրաերթի է ենթարկել Երեւանի բնակիչներ, 35-ամյա Աիդա Ա.-ին, նրա գրկում գտնվող 5 ամսեկան Տիգրան Խ.-ին եւ 6-ամյա Վահե Խ.-ին:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վարորդը վրաերթի ենթարկվածներին թողնելով անօգնական, դեպքի վայրից դիմել է փախուստի: Վրաերթի ենթարկվածներից Աիդան Ա.-ն տեղափոխվել է Աշտարակի բժշկական կենտրոն, իսկ Տիգրան Խ.-ն ու Վահե Խ.-ն տեղափոխվել են Երեւանի «Արմենիա» բժշկական կենտրոն:
Ոստիկանությունը ձեռնարկում է անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ 07-ի վարորդի ինքնությունը պարզելու, նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ: Աղբյուրի տեղեկություններով, վրաերթի ենթարկվածները ընտանիքի անդամներ էին: