Նախագահը հանդիպել է ՀԲԸՄ ծրագրերի մասնակից ուսանողների հետ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր նախագահական նստավայրում ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Ամառային մասնագիտական փորձառության և «Երաժշտական Հայաստան» ծրագրերի մասնակից ուսանողներին, ովքեր Հայաստան են ժամանել տարբեր երկրներից:
Ուսանողները նախագահին ներկայացրել են Հայաստան այցելության նպատակը, կիսվել տպավորություններով, այնուհետև տարաբնույթ հարցեր են ուղղել, մասնավորապես՝ Հայաստանում տեղի ունեցող փոփոխությունների, ստեղծված նոր հնարավորությունների, Հայաստանի զարգացման տեսլականի, ինչպես նաև` սիրահայ համայնքի խնդիրների մասին:
Խոսելով Հայաստանում կատարված փոփոխությունների մասին` նախագահը նշել է, որ երկիրն այս փոփոխությունների կարիքն ուներ:
«Շատ կարևոր է, որ այս երկրում ապրող ցանկացած հայ երիտասարդ հավատացած լինի, որ համակարգը արդար է, և իր համառ աշխատանքի, տաղանդի շնորհիվ կարող է հաջողության հասնել, և հաջողելով՝ ավելի լավն ու բարեկեցիկ դարձնել երկիրը»,-նշել է նախագահը:
Հանդիպման ավարտին նախագահը երիտասարդներին կոչ է արել՝ անկախ նրանից, թե որ երկրում են ապրում, հպարտ լինել իրենց ինքնությամբ ու հայրենիքն ունենալ իրենց մտքում ու հոգում: