Երևանում և 7 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 4-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-14:00 Ավան` Նարեկացի թաղ․ 34, 39 շենքերը, թիվ 1 մարզադպրոցը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Քանաքեռ փ. 49-120/2; 3փ. 1-7; 6փ. 1-55; 17փ. 1-108 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սպորտ հյուրանոցը, Ծարավ Աղբյուրի փ. 66/1- 155/2 սեփական տները և 118/6, 171/3, 177/4 շենքերը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բակունցի փ. 9-21 սեփական տները, Կոմիտասի պող. 7/2-7/4 շենքերը, Գյուլբենկյան փ. 38Ա շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Բրյուսով թաղ․ 63, 64, 65, 66, 67, 71 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Նորաշեն թաղ. 41, 43, 44 շենքերը, Մամիկոնյան, Սեբաստիա, Ծերենցի, Լյովայի, Նորիկի, Աշոտի, Շրջանային փողոցները, Ծերենցի փող. 4-րդ նրբանցքը, Հաղթանակ թաղ. 4-րդ փողոցը, Արարատյան 2-րդ զանգ. 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, 2/6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Արեշ 7փ. 47-62; 44փ. 2-34 սեփական տները և Արեշ 42փ. 1 շենքը և 3-53 սեփական տները,
10։30-16։30 Զավարյան փողոցը մասնակի, Զավարյան փ. 76-86, 163-179 սեփական տները, Քաջազնունի փ. 1, 3, 7, 9 շենքերը, Ռոստոմի փ. 29 շենքը, Նար Դոսի փ. 110-133 սեփական տները, Չարենցի փ. 90-173, 113-135 սեփական տները, Չարենցի 2-րդ նրբ. 2-135 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վարդանանց փ. 96-125 սեփական տները, Քրիստափորի փ. 156-172 սեփական տները, Սարի թաղի 6-9 շարքերը,