Երևանում և 6 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 11-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-14։00 Նորք-Մարաշ համայնքի՝ Նորքի Այգիներ թաղ. 250, 269 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորքի 7-րդ և 9-րդ փողոցների սեփական տները, Նորքի 7-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 27, 31, 52 շենքերը, Մոլդովական փ. 60 շենքը, թիվ 250 մանկապարտեզը, «Անելիքբանկ» ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Սարկավագի փ. 151/1, 151/3, 151/4 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մալխասյանց փ. 1 շենքը, Մամիկոնյանց փ. 51, 62 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 25 հեռախոսային սպասարկման կայանը, Երզնկյան փ. 1, 2, 4 շենքերը և 14-26, 49-81 սեփական տները, Օրբելի փ. 8 շենքը և 14-31 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 75, 77 շենքերը, թիվ 125 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արեշ 9փ. 27-60; 32փ. 61-87; 40փ. 32-60; 42փ. 54-60; 44փ. 25-46 սեփական տները, Խորենացի փ. 49, 101-107 (կենտ) սեփական տները, Ծխախոտագործների փ. 62-68 (զույգ) սեփական տները, Օստրովսկի փ. 1-95 սեփական տները, Երկաթգծի փ. 35 սեփական տունը, Տիգրան Մեծի պող. 59Ա 61, 63 շենքերը և 65 շենքի 32-36 բնակարանները, Նորաշեն թաղ. 14/1, 15/1, 15/2, 14/2, 16/1, 17/3, 16/2, 17/1 շենքերը, Բաշինջաղյան 1 նրբ. 20 շենքը, Ֆրունզեի, Նոյեմբերյան, Թ.Սարյանի փողոցները, Ֆրունզեի փ. 60Ա շենքը, Բագրատունյաց փ. 53 շենքը, Մադոյան փողոցը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ծարավ Աղբյուր փ. 35/39, 55/5, 55/6, 55/8, 55/12, 55/9, 119, 119/8, 121, 129, 131, 131/6, 133/2, 137, 139 շենքերը և 94/1-135/7 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Իսակովի պող. 52/3, Դավիթաշեն 4 թաղ. 51 շենքը,
10։30-16։30 Արհեստավորների փ. 91-163 սեփական տները, Արհեստավորների փ. 3-14 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Երվանդ Քոչարի փ. 22, 28 շենքերը, Զավարյան փ. 18, 47 սեփական տները, Գրողների փ. 3, 16 սեփական տները, Նար Դոսի փ. 39, 43 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Նարեկ» ՍՊ ընկերությունը, Գրիգոր Լուսավորչի փ. 4, 23-31 և Տիգրան Մեծի պող. 16 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոնդ թաղամասի 19-189 սեփական տները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոնդ թաղամասի 34-243 սեփական տները, Որմնադիրների փ. 51-81 սեփական տները մասնակի, Խորենացի փ. 229-239 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խորենացի փ. 6-12 շենքերը, Ռուսթավելու փ. 68-98 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մաշտոցի պող. 6, Զաքյան փ. 6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-16։00 Արցախի փ. 14, 14Ա, 18, 18 Ա, 24/1, 26 շենքերը,
11։00-17։00 թիվ 155 մանկապարտեզը, Հ.Ներսիսյան փ. 6, 6ա, 8, 10 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վահե Վահյան փ. 1-54/1 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սոսեի փ. 2, 4, 6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խնկո Ապեր փ. 13 շենքը և 1-24 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,