Լույս չի լինելու Երեւանում եւ 9 մարզերում. Այդ թվում Խոր Վիրապի վանքը, «Շանգրի Լա»-ն, բջջային կայանները
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 20-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Կամոյի փ. 54/1-54/6 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ադոնցի փ. 17/1-17/4 շենքերը, Մամիկոնյանց փ. 36/8 շենքը, Նոր Արեշ 7փ. 70-76; 9փ. 68-78; 50փ. 1-50 սեփական տները եւ 48 փողոցը, Խաղաղ Դոնի փ. 23 շենքի 9-16 մուտքերը, Արեշ 22փ. 15-42 սեփական տները, Ծատուրյան փ. 34 շենքի 1, 2 մուտքերը, Խորենացի փ. 49 շենքը, Աթոյան անց. 5, 9 շենքերը, Ծխախոտագործների փ. 1-107 սեփական տները, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 46/10, 48/ շենքերը, Սեբաստիա փողոցը, Մալաթիա-Սբաստիա վարչական շրջանի շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթաշեն 1-ին թաղ. 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 շենքերը, Արարատյան 1-ին զանգ. 4/1, 6/1, 8, 8/1, 10/3, 10/4, 10/6, 12, 14, 16 շենքերը, Կուրղինյան, Սեբաստիա փողոցները, Շահումյան 2-րդ փողոցը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքեւխյան նրբ․ 5, 6, 9, 11, 45 շենքերը, թիվ 106 մանկապարտեզը, թիվ 150 դպրոցը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 6, 8, 8/1, 10, 12, 14, 16 շենքերը, թիվ 268 մանկապարտեզը, «Հայնախագիծ» եւ «Գեոդեզիայի» ինստիտուտները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 6-րդ զանգ.՝ Շոպրոնի 2-րդ նրբ․ 3, 4, 5, 6, 7, 8 շենքերը, Լյուքսեմբուրգի փ. 10 շենքերը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ.՝ Հ․Ավետիսյան փ. 13 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորք Մարաշ համայնքի՝ Վնասվածքաբանության, օրթոպեդիայի եւ վերականգնողական կենտրոնը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավանեսովի 1-ին փողոցի 4 շենքը,
10։30-16։30 Հյուսիսային պող. 3 շենքը, Հին Երեւանցու փ. 2 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մաշտոցի պող. 6, 6/2, 58, 60 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զաքյան փ. 1, 2, 3, 4, 8 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոցը, Ազգային Անվտանգության բարձրագույն դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ամիրյան փ. 3, 5, 5ա, 7 շենքերը, Կողբացի փ. 2, 2ա շենքերը, Խորենացի փ. 11 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նյութաբանության գիտա-հետազոտական ինստիտուտը,
11։00-16։00 Մուրացան փ. 117 շենքը եւ 121, 123, 147, 149, 184 սեփական տները, Նոր Արեշ 8փ. 1-41 սեփական տները,
11:00-17:00 Ա.Ավետիսյան փ. 63, 70 շենքերը եւ 47, 51ա, 58, 68/2 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գոգոլի փ. 85, 86, Ռայնիսի փ. 1, 3 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մանթաշյան եւ Վերին Շենգավիթ փողոցների սեփական տները, թիվ 176 մանկապարտեզը, Շիրակի փ. 2/8, 2/10, 2/12, 2/3, 2/6, 12, 4, 14, 2/2, 2/4 շենքերը, Շարուրի փ. 2ա, 2, շենքերը, Շիրակի 1, 2, 3 օբյեկտները, Շիրակի փ. 20, 22, 58/1, 56/1շենքերը, Արտաշիսյան փ. 86, 88, 88ա շենքերը, Մաք-Վարդի փ. 85/1 շենքը, թիվ 169 դպրոց, Աէրացիա փ. 2/2, 2/3, 2/1, 2/4 շենքերը, Եղբայրոիթյան փ. 11, 13 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
14։00-16։00 Ծարավ Աղբյուրի փ. 35/39, 55/5, 55/6, 55/8, 55/12, 55/9, 119, 119/8, 121, 129, 131, 131/6, 133/2, 137, 139 շենքերը եւ 94/1-135/7 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,