ՀՀ մի շարք համայնքներում կլինեն էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հոկտեմբերի 05-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Շովրոյան փ. 66-82 սեփական տները, Դրոյի փ. 28, 28/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դրոյի 4-րդ նրբ. 44-82 սեփական տները, ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի «Արաբկիր» սպասարկման գրասենյակը (Կոմիտաս պող. 35/2) և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավետ Ավետիսյան փ. 112, 118 շենքերը, Համբարձումյան փ. 18, 119-121 շենքերը, Փափազյան փ. 11 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շինարարների փ. 20 շենքը, Արզումանյան փ. 16/1, 16/2, 16/3, 18, 20 շենքերը, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 3, 41, 53/1, 8; 4-րդ թաղ. 1Ա, 51/3, 33/1 շենքերը, Նորաշեն թաղ. 5/1, 47/1, 9, 11, 47/2 շենքերը, Մազմանյան փ. 5/9 շենքը, Շահումյանի 1-ին փողոցը, Արարատյան 1-ին զանգ. 2, 6, 4, 24 շենքերը, Սեբաստիա փ. 3Բ և 3Ա (հանրակացարան) շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ 111 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արցախի փ. 8, 8Ա, 8Բ շենքերը և 47/1 շենքի 1-5 մուտքերը, Ծատուրյան փ. 34 շենքը, Աթոյան անց. 11, 13, 15, 19, 21 շենքերը, Դիմիտրովի փ. 76, 78, 80 շենքերը, Նար-Դոս 1 շենքը, Զավարյան փ. 2, 6 շենքերը, Տիգրան Մեծի պող. 32/1, 37 շենքերը, Տիգրան Մեծի պող. 74 շենքի 4-րդ մուտքը, Տիգրան Մեծի նրբ. 11 շենքը և 13, 15, 70, 72 սեփական տները, Երկաթգծի փ. 6 սեփական տունը և 4-րդ բարակը, Արշակունյաց պող. 26 շենքը և 13, 25 սեփական տները, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Արշակունյաց 2-րդ նրբ. 1, 3, 4-40, 24, 33-43, 49Ա սեփական տները, Արեշ 7փ. 1-52; 9փ. 1-40; 20փ. 1-53; 26փ. 1-13; 32փ. 1-57; 40փ. 1-30 սեփական տները, Նար-Դոս փ. 1 շենքը, Զավարյան փ. 2, 6 շենքերը, Խորենացի փ. 49, 101-107 (կենտ) սեփական տները, Ծխախոտագործների փ. 62-68 (զույգ) սեփական տները, Օստրովսկի փ. 1-95 սեփական տները, Խորենացի փ. 47 շենքի 1-5 մուտքերը; 72 շենքի 1-ին մուտքը և 58, 60 սեփական տները,
10։30-16։30 Բյուզանդի փ. 1 շենքը, Ֆիրդուսի փ. 52-80 սեփական տները, Չայկովսկու փ. 15, 30, 34 սեփական տները, Մաշտոցի պող. 50, 50ա շենքերը, Կորյունի փ. 23, 23/37 շենքերը, Այգեստան 11փ. 1-4 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արշակունյաց պող. 16, 16ա շենքերը, Բրյուսովի փ. 5-20 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Աբովյան փ. 26, 26ա, 26բ շենքերը, Նալբանդյան փ. 31, 33, 35 շենքերը, Սայաթ-Նովա պող. 21, 21ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տիգրան Մեծի պող. 27, 27ա, 29, 29ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Վնասվածքաբանության և Օրթոպեդիայի գիտական կենտրոնը, Նորքի 13 և 17 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 6 շենքը, Միկոյան փ. 7, 9, 11 շենքերը, թիվ 166 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 8, 13 շենքերը, Խորենացի փ. 28, 29, 30 շենքերը, թիվ 21 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-16։00 Նուբարաշեն 9փ. 1-4 շենքերը,
11։00-17։00 Բաղրամյան պող. 60 շենքը, Ներքին Չարբախ 1, 7 փողոցների սեփական տները, Շիրակի փ. 56/1, 58/1 շենքերը, Կարմիր Բլուր 2, Հ․Հովհաննիսյան 4 և Մարկ-Վարդի 3 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մամիկոնյանց փ. 54, 56ա, 56/2, 58, 58ա, 58/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գրիբոեդովի 4-րդ նրբ. 2, 4, 6, 6/1, 6/2, 8, 10, 14, 14/1, 54/1 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Էսկուլապ» և «Լուս Աստղ» ՍՊ ընկերությունները,