Ոստիկանները բացահայտել են թաղապետարանից կատարված գողությունները. Կասկածյալը համաներմամբ էր ազատ արձակվել
ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանի հրամանով համակարգի տարածքային ստորաբաժանումների ծառայողները պարբերաբար գիշերային ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում հանցագործ կանխման ու բացահայտման նպատակով:
Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի օպերատիվ խմբերը փետրվարի լույս 24-ի գիշերն իրականացրած շրջիկ ծառայության ժամանակ Ազատության պողոտայում մի տղամարդու են նկատել: Վերջինս կասկածելի վարք էր դրսեւորել, ինչն ընդգծվել է նաեւ ոստիկանների հետ զրույցի ընթացքում: Նույնիսկ ինքնության վերաբերյալ սխալ տվյալներ էր հայտնել:
Աբովյանում ապրող 50-ամյա Արմեն Ա.-ն խուզարկվել է, հայտնաբերվել են տարբեր առարկաներ եւ աշխատանքային գործիքներ, որոնք դժվար է թե գիշերով զբոսնելիս մարդը մոտը պահի:
Շուտով հայտնի է դարձել, որ վերջինս գողություն էր կատարել Քանաքեռ-Զեյթունի թաղապետարանից: Նա խոստովանական բացատրություն է տվել:
Տղամարդը վերջին համաներմամբ ազատ արձակվածներից է, դատապարտվել էր բնակարանային գողության համար: