23-ամյա մայրիկը լույս աշխարհ է բերել երեխաների,ովքեր ծնվում են 480 տարին մեկ
Չեխական Միլովիցա քաղաքում ապրող այս զույգը արդեն մեկ տղա ուներ,երբ 23-ամյա Ալեքսանդրան իմացավ,որ կրկին հղի է:Բժիշկներն ասացին,որ մեկից ավելի երեխա են ունենալու,սակայն կոնկրետ թիվ չկար:
2 ծնողների ընտնիքներում էլ երկվորյակներ կային,և նրանք մտածել էին,որ հնարավոր է շարունակեն ընտանեկան սովորույթը:
Առաջին ստուգումը
Առաջին ստուգման ժամանակ նրանց ասացին,որ երեխաները մեկից շատ են:Նրանք արդեն հոգեպես պատրաստվել էին եռյակի,սակայն չէին էլ պատկերացնում,թե իրենց ինչ է սպասում:
Զարմանալի նորություններ
Բժիշկը կանչեց Ալեքսանդրային կրկնակի ստուգման համար,որպեսզի հստակ իմանան պտուղների քանակը:Այն,ինչ նրանք իմացան,գերազանցում էր նրանց սպասելիքներն ու երազանքները:
Ալեքսանդրան քառյակի էր սպասում:Մի քանի ամիս այնց հայտնի դարձավ,որ նրանք 5 երեխա են ունենալու:
Երբ ծննդաբերության պահն արդեն եկել էր,բժիշկը հոգ էր տարել այն մասին,որ ամեն բան հարթ անցներ:Վիրահատարանում մոտ 40 հոգի էր:
Լույս աշխարհ եկան 4 տղա և 1 աղջիկ:Նրանց անվանեցին Դանիել,Մայքլ,Ալեքս,Մարտին,իսկ աղջկան՝ Թերեզա:Սա բնական ճանապարհով բեղմնավորված հնգյակի առաջին դեպքն էր Չեխիայում:
Հնգյակները ծնվում են հիմնականում 480 տարին մեկ:Բոլոր երեխաները առողջ էին:
Հնգյակ ունենալու հավանականությունը 1-ն է 47 միլիոնից:
Այս զույգին փորձում են օգնե բոլորը:Մարդիկ ուղարկում են մանկական իրեր,գումար,նվերներ,իսկ քաղաքի տեղական կառավարման մարմինները ընտանիքին բնակարան են նվիրել: