Երկար ժամանակ հիվանդ էի,սակայն կարողացա բուժվել սխտորով և սոդայով. Այս բաղադրատոմսը փրկել է արդեն 10 մարդու կյանք
Ես խրոնիկ բրոնխիտ ունեի:Տարեկան 2 անգամ հիվանդանում էի պնևմոնիայով և մտածում էի,որ երբեք դրանից չեմ ազատվի:
Այս բաղադրատոմսը օգնեց ոչ միայն ինձ,այլև այն շատերին,ում ես խորհուրդ տվեցին օգտագործել:Ինձ այս բաղադրատոմսի ամսին պատմել էր մի բժշկուհի:
Այդ բժշկուհին մի հիվանդ էր ունեցել ժամանակին,ում հույս չէին տալիս ապրելու:Հիվանդը թոքի աբսցես ուներ,սակայն անբուժելի էր:Այդ ժամանակ բժշկուհին թույլտվություն էր խնդրել գլխավոր բժշկից սոդայով և սխտորով ինհալացիաներ անելու համար:Պատկերացրեք,թե ինչպիսին էր զարմանքը բուժանձնակազմի մոտ,երբ 24 ժամ անց տղայի ջերմությունը 40-ից իջավ 37,2-ի:
Ահա ինհացիալյի բաղադրիչները
Մանրացնել 6 պճեղ սխտոր,կտրատել:Կաթսայի մեջ լցնել 1 բաժակ ջուր,եռացնել և եռացող ջրի մեջ գցել սխտորը.կրակը պետք է մարմանդ լինի:
Եռացնել այդպես 5 րոպե,դնել կաթսան սեղանին,ծածկվել սրբիչով,մոտենալ կաթսային,ստուգել,որ ոչ մի բաց տեղ չլինի,բացել կաթսան և լցնել 1թ.գ. սոդա:
Ինհալացիան պատրաստ է:
Պետք է անմիջապես խորը շունչ քաշել:Երբ արդեն կսովորեք գոլոշուն,պետք է շնչել 2-3 անգամ քթով,դանդաղ արտաշունչ բերանով:2-3 անգամ դանդաղ շնչել բերանով,դանդաղ արտաշնչել քթով:
Կրկնել այնքան ժամանակ,որքան տաքությունը կպահպանվի:Այնուհետև սրբել դեմքը,ծածկել այն կտորով և պառկել անմիջապես:
2-3 օր անց ջերմությունը լիովին կկարգավորվի:Խորը հիվանդությունների դեպքում 10 օր բուժման կուրս է անհրաժեշտ: