Պարզվում է՝ կան դեպքեր, երբ ջուրն ուղղակի հակացուցված է. ահա, թե երբ չի կարելի ջուր խմել
Մենք սովորաբար լսում ենք, որ պետք է շատ ջուր խմել, առողջ լինելու և ավելորդ կիլոգրամներից ազատվելու համար; Սակայն կան որոշ դեպքեր, երբ խորհուրդ չի տրվում ջուր  խմել:
Քնելուց առաջ խորհուրդ  չի տրվում ջուր խմել, դրա հետևաքնով հնարավոր են տհաճ հետևանքներ, աչքերի շուրջ այտուցներ,  գիշերը հաճախ զուգարան գնալը:
Ինտենսիվ մարզումների ժամանակ խորհուրդ չի տրվում  ջուր խմել,  քանի որ դա կծանրաբեռնի սիրտը, դա վնասակար է, ջուր կարելի է խմե միայն հնգստի ժամանակ:
Երբ մեզը շատ բաց գույն ունի: Եթե ուզում եք իմանալ օրգանզիմը ջրի պահանջ ունի թե ոչ,  նայեք մեզի գույնը: Եթե մեզը շատ բաց գույն ունի, նշանակում է  պետք է սահմանափակել  ջրի օգտագործումը:
Խստիվ արգելվում է  ջուր խմել կծու ուտելիքի վրայից,  քանի որ դա  կարող է ավելի խորացնել վիճակը:
Ուտելու ընթացքում կամ ուտելուց հետո  չի կարելի ջուր խմել, քանի որ դա կարող է մարսողության խանգարում առաջացնել:
Չի կարելի ծովի ջուր խմել: Դա գիտեն բոլորը,  սակայն բոլորը չեն, որ գիտեն պատճառը:  Ծովի ջրում  կան բազմաթիվ  ախտածին մանրէներ, ծովի ջուրը պարունակում է  մեծ քանակությամբ աղեր, որոնք  կարող են ջրազրկել օրգանիզմը:
Երբ արդեն մեծ քանակությամբ ջուր եք խմել:  Մեծ քանակությամբ ջուր խմելը վնասակար է  առողջությանը, կարող է հիպոնատրիեմիա առաջացնել: Շատ մեծ քանակությամբ ջուր խմելը  կարող է հանգեցնել   օրգանիզմում էլեկտրոլիտների  դիսբալանսին և դա շատ վտանգավոր է օրգանիզմի համար: