Ի՞նչ է անում օրական 3 բաժակ սուրճը օրգանիզմի հետ
Երկար խամանակ մարդկանց հետաքրքրել է,արդյուք սուրճը վնասակար է առողջությանը,թե ոչ։ Վերջին շրջանում գիտնականները պարզել են,որ սուրճը ոչ միայն վնասակար չէ,այլև օգտակար է օրգանիզմի համար։
Սուրճի օգտակար հատկանիշները շատ կզարմացնեն Ձեզ։Հատկապես զարմանալի է այն փաստը,որ սուրճը օգտակար է լյարդի համար։
Սուրճի օգտակար հատկանիշները
Սուրճը շատ օգտակար է լյարդի բնականոն գործունեության համար,հատկապես հեպատիտ C֊ով հիվանդներին խորհուրդ է տրվում օգտագործել սուրճ։Պետք է հստակ իմանալ,որ լուծվող սուրճը ոչ մի օգտակար հատկություն չունի։
Գիտնականները պարզել են,որ սուրճը նաև դանդաղեցնում է քաղցկեղի բջիջների աճը։
Սուրճը պարունակում է այնքան հակաօքսիդանտներ,որքան մրգերն ու բանջարեղենը։Ցուրտ եղանակին չվարակվելու և չհիվանդանալու համար անհրաժեշտ է ավելի շատ սուրճ խմել։Սուրճը հակաբորբոքային ազդեցություն ունի և կանխում է վարակի զարգացումը
Սուրճը նաև իջեցնում է արյան մեջ շաքարի քանակը,այնպես որ սուրճ օգտագործող մարդիկ նվազեցնում են դիաբետի հավանականությունը։
Օրական 3 բաժակ սուրճը առողջ կյանք կապահովի հետագայում։Սուրճը 65%֊ով նվազեցնում է Ալցհեյմերի հավանակակությունը։Սուրճի շնորհիվ ծերության նշանները չեն լինի,իսկ ուղեղը լավ կաշխատի անգամ շատ ծեր հասակում։