Նոր վտանգավոր վիրուս է տարածվել, WhatsApp օգտատերեր զգույշ եղեք
Օգտատերեր զգույշ եղեք, եթե ստացել եք  այսպիսի  հաղորդագրություն:
Վերջերս  Համացանցում  հայտնվել է նոր վիրուս, որից պետք է զգույշ լինեն հատկապես  WhatsApp օգտատերերը:  Այդ վիրուսի վտանգը կայանում է նրանում որ այն   գողանում է օգտատերերի  անձնական տվյալները պրոֆիլից:
Զգույշ եղեք, եթե ձեր չաթին  ստացել եք  այսպիսի  հաղորդագրություն
«Շնորհավորում ենք, Ձեր հեռախոսահամարը  պատահական սկզբունքով   ընտրվել է որպես  այօրվա  հաջողակ համար,  դու  նվեր ունեք, անմիջապես պահանջեք այն »:
Եթե դուք նման հաղորդագրություն եք ստացել, ըստ որի իբր նվեր ունեք և ձեր համարը ընտրվել է երջանիկ պատահականությամբ, մի շտապեք ուրախանալ, եթե դուք բացեք  այդ  հաղորդագրությունը,   ձեր անձնական տվյալները կհանձնեք  խաբեբաների ձեռքը:
Վիրուսից խուսափելու միակ  միջոցը  կասկածելի հաղորդագրությունը չբացելն է,  արգելափակեք  այն համարը, որից ստացվել է հաղորդագրությունը   և  զգուշացրեք ձեր ընկերներին, որպեսզի նրանք նույնպես զգույշ լինեն:
Whats Ap-ը  աշխատում է, որպեսզի ապահովի ձեր անձնական տվյալների ապահովությունը: Չնայած, որ խաբեբաները   շարունակում են նոր  ծուղակներ հնարել օգտատերերի տվյալներին տիրանալու համար, այնուամենայնիվ պետք է պահպանել զգուշություն:
Զգոն եղեք, որպեսզի  ձեր անձնական տեղակտվությունը չհայտնվի  օտար և վտանգավոր ձեռքերում: