Նրանք հրաժարվեցին հղիության արհեստական ընդհատումից, պատրաստ էին ընդունել իրենց երեխային, ինչպիսին էլ, որ նա լիներ... ու ծնվեց երեխան...
Առաջնեկի ծնունդը մեծ իրադարձություն է ընտանիքում: Մինչ հարազետները որոշում են, թե ում նման կլինի երեխան, հայրիկն ու մայրիկը մտածում են, որ առաջին հերթին առողջ լինի: Բայց ամեն ինչ չէ, որ ծնողների ցանկությունից է կախված:
Հղիության 24 շաբաթում ՈՒՁՀ արդյունքում պարզ դարձավ, որ երեխան քիթըմպանի լուրջ թերություն ունի: Բժիշկները առաջարկեցին ծնողներին արհեստական ընդհատում անել, սակայն ծնողները հրաժարվեցին: Նրանք որոշեցին երեխային ընդունել այնպիսին, ինչպիսին էլ, որ նա լիներ:
Բժշիկները չեն կարողանում բացատրել, թե ինչու է նման խնդիր առաջանում: Ծնողների համար հեշտ չէր նման երեխայի հետ: Նրանք չգիտեին ինչպես օգնել երեխային, ինչ անել:  Նրանք երեխայի նկարը տեղադրեցին համացանցում, հասկանալու համար, թե ինչ կարելի է անել: Պարզվեց, որ վիրահատության միջոցով, հնարավոր է որոշակի շտկումներ անել: Բայց դա մեծ գումարների հետ էր կապված:
Մի անգամ մայրիկը ընկերուհիների հետ գնացել էր  ընթրելու և իր հետ տարել էր նաև որդուն: Երբ նրանք նստած հանգիստ զրուցում էին, նրանց սեղանին մոտեցավ մատուցողը և կնոջը ծրար փոխանցեց: Երբ կինը բացեց այն, պարզվեց, որ այդ ռեստորանի տնօրինությունը նրանց նվիրել է 1000 դոլարի չեք և մի գրություն «Երեխայի համար»: Կինը հուզունքից լաց եղավ: Նա խորապես հուզված էր այդպիսի օգնության համար:
Այդ անսպասելի նվերը օգնեց երեխայի ծնողներին վճարել բժշկական ծախսերը: Կինը այդ մասին գրեց սոցցանցերում և անմիջապես շատ արձագանքներ ստացավ, շատերը գտնվեցին, որ ցանկացան օգնել:
Հավաքվեց վիրահատության համար պահանջվող գումարը: Վերջին վիրահատությունն իրականցվել է հունվարի 3-ին: Երեխայի մոտ վերականգնել են շուրթերը և երեխան ապաքինվում է:
Երեխայի ծնողները հուզիչ գրառում են արել սոցցանցերում . «Ոչ մի տառապանք դժվար չէ , երբ ողջ աշխարհն է կողքիդ կանգնած: Շնորհակալություն բարի մարդիկ»: