ՀՀ նախագահը Տաջիկստանում և Հորդանանում դեսպանների է նշանակել
Լուսանկարում ձախից՝ Գառնիկ Բադալյանը, աջից՝ Տիգրան Գևորգյանը
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Գառնիկ Բադալյանը նշանակվել է Տաջիկստանում ՀՀ դեսպան, Տիգրան Գևորգյանը՝ Հորդանանում ՀՀ դեսպան:
Այս մասին հայտնում են նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
Թուրքմենստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գառնիկ Բադալյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Տաջիկստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Աշգաբատ)»,-ասված է հրամանագրի մեջ:
Նախագահի մյուս հրամանագրով Տիգրան Գևորգյանը նշանակվել է Հորդանանում ՀՀ դեսպան:
Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Գևորգյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Դամասկոս)»,-ասված է նախագահի հրամանագրի մեջ:
Գառնիկ Բադալյանի կենսագրական տվյալները ներկայացնում ենք ստորև.
Ծնվել է 1958թ. Ադր. ՍՍՀ Դաշքեսանի շրջանի Բանանց գյուղում:
1974թ. ավարտել է Երևանի Հ.Հակոբյանի անվան միջնակարգ դպրոցը:
1976-1978թթ. ծառայել է Խորհրդային բանակում:
1986թ. ավարտել է ԵՊՀ արևելագիտության ‎ֆ-ի իրանականբանասիրության բաժինը:
1984 -1985թթ.  և 1987-1988թթ. ծառայել և աշխատել է դարի  /պարսկերեն/լեզվի թարգմանիչ Աֆղանստանում:
1988-1991թթ. լրագրող, պատասխանատու քարտուղար «Արմենպրես»լրատվական գործակալությունում:  Հայաստանի ժուռնալիստների միության անդամ:
ՀՀ  ԱԳՆ համակարգում աշխատում է 1991թ.:
1991-1992թ. ԱԳՆ մամլո քարտուղար և տեղեկատվության բաժնի վարիչ:
1993-1994թթ. ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության 2-րդ քարտ. Մերձավոր և ՄիջինԱրևելքի վարչության Իրանի բաժնի 2-րդ քարտուղար:
1994-1997թթ. աշխատել է ՀՀ տրանսպորտի նախարարության կառուցվողօբյեկտների տնօրինության Իրանի հետ կապերի գծով գլխավորմասնագետ՝ Հայաստան-Իրան՝ Մեղրու կառուցվող կամրջում:
1997-1998թթ. ՀՀ Աֆղանստանի պատերազմի վետերանների միության «Մարտընկեր» շաբաթաթերթի հիմնադիր և գլխավոր խմբագիր:
1998թ.  Մերձավոր և Միջին Արևելքի վարչության խորհրդական:
1998-2001թ. ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության խորհրդական:
2002թ -2004թ ՀՀ ԱԳՆ Իրանի բաժնի վարիչ, Հայ-իրանական կապերի կոորդինացման միջկառավարական հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար:
2003 օգոստոս-դեկտեմբեր սովորել է Գերմանիայի Դաշնության Ջորջ Մարշալի անվան անվտանգության ուսումնասիրությունների եվրոպակա նկենտրոնում:
2004 - 2007թթ. ԻԻՀ-ում ՀՀ փոխդեսպան, ՀՀ դեսպանության դեսպանորդի պաշտոնակատար:
2007թ. ավարտել է ԱՊՀ երկրների հետ տեխնիկական համագործակցության հիմնադրամի դիվանագիտական դասընթացը՝ Կահիրե, Եգիպտոս:
2007 – 2009թթ. ՀՀ ԱԳՆ Մերձավոր և Միջին Արևելքի վարչության խորհրդական, Հայաստան-Իրան-Թուրքմենստան միջկառավարական հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար, ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի Աֆղանստանի հարցերով աշխատանքային խմբի Ազգային համակարգող:
2009 – 2010թթ.   ՀՀ ԱԳՆ Մերձավոր և Միջին Արևելքի վարչության պետի պ/կ:
2010թ.  ՀՀ ԱԳՆ սահմանակից երկրների վարչության խորհրդական:
2010 - 2012թթ. ԻԻՀ-ում ՀՀ փոխդեսպան: Ունի «ՀՀ արտակարգ դեսպանորդ  և  լիազոր նախարարի»  դիվանագիտական  աստիճան:
2012 - 2018թթ.  ՀՀ ԱԳՆ քաղաքական ծրագրավորման վարչության վերլուծական բաժնի խորհրդական:
2014թ.  Ավարտել է ՉԺՀ  կոմերցիայի նախարարությանը կից Միջազգային տնտեսության  ակադեմիայի մեկամսյա դասընթացը, Պեկին:
Ունի ԽՍՀՄ և Աֆղանստանի կառավարական և ռազմական պարգևներ, ՀՀ ԱԳՆ խրախուսանքներ:
Հեղինակ է Իրանի մասին 5 գրքի և 200 հոդվածի:
ՀՀ Նախագահի 2018թ. նոյեմբերի 19-ի  հրամանագրով նշանակվել է Թուրքմենստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Ամուսնացած է ունի 2 երեխա, 2 թոռնիկ:
Տիրապետում է պարսկերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներին:
Տիգրան Գևորգյանի կենսագրական տվյալները ներկայացնում ենք ստորև.
Ծննդյան թիվ՝    հոկտեմբերի 10, 1969թ․
Կրթություն՝ 1987-1992թթ. ԵՊՀ, արևելյան լեզուներ և գրականություն (արաբերեն),  բանասեր, արաբերեն լեզվի և գրականության ուսուցիչ, թարգմանիչ