Ոստիկանները բացահայտել են Գյումրիի թիվ 19 հիմնական դպրոցի նախկին տնօրենի ապօրինությունները
ԱԱԾ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության կոռուպցիայի եւ տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման, Շիրակի մարզային վարչությունների եւ Մուշի բաժնի ծառայողների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով բացահայտվել է Գյումրիի թիվ 19 հիմնական դպրոցի նախկին տնօրենի ապօրինությունները:
Ըստ նախնական տվյալների, նախկին տնօրենը օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, 2014-2018 թվականներին որպես դռնապահ, հավաքարար ու հնոցապան է ձեւակերպել երկու քաղաքացուհիների, որոնք փաստացի աշխատանքի չեն հաճախել:
Պաշտոնական փաստաթղթերում ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ մտցնելով՝ հաշվարկվել եւ նրանց անվամբ դուրս է գրվել 3.455.000 դրամ աշխատավարձ, եւ գումարը յուրացվել է:
Առերեւույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է Շիրակի մարզային քննչական վարչություն՝ նախաքննության: