Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 10 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 13-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 3, 9, 11, 13/6, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 31, 33, 34, 37 շենքերը, Մինսկի փ. 55 շենքը, թիվ 198 դպրոցը, թիվ 120 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նորք-Մարաշ՝ Ա․ Արմենակյան փ. 202, 202/6 սեփական տները, «Սիլվեր Գլաս», «Բասնա» ՍՊ ընկերությունները, թիվ 121 մսուր-մանկապարտեզը, Սերո Խանզադյան փողոցի սեփական տները, Նորք թաղամասին հարակից սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Աճառյան փ. 26 շենքը, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 23 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-17։00 Աբովյան փ. 62, 66 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Թումանյան փ. 2, 4, 6, 10, 12 շենքերը, թիվ 145 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խաչատրյան փ. 31/1, 33/1, 33/2 շենքերը և 1-ին նրբանցքի սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խաչատրյան փ. 25, 26 շենքերը, Դումանի, Քեռու, Սեպուհի Վ.Դավթյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արաբկիր 19, 21, 23, 25, 27 փողոցների սեփական տները, Անդրանիկի փ. 61, Սվաճյան 20, 22, շենքերը, Սեբաստիայի փ. 22/1, 22/3, 22/3, 24, 26, 28 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գարեգին Նժդեհի փ․ 13 շենքը, Ս․Տարոնցի նրբ․ 11 շենքը, Բագրատունյաց պող․15 շենքը, Եղբայրության փ․ 16 շենքը, Ներքին Շենգավիթ 9 փողոցի սեփական տները Վերին Շենգավիթ 2 փողոցի սեփական տները, Վերին Շենգավիթ 2-րդ փ․ 3 շենքը, Մադոյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները,