Շարմ Էլ Շեյխ հանգստի մեկնած 10 հոգանոց հայերի խումբը հայտնվել է փողոցում
Եգիպտոս հանգստի մեկնած ՀՀ քաղաքացիները հերթական խնդրի առաջ են կանգնել։ NEWS.am–ին ահազանգած քաղաքացիները հայտնեցին, որ 10 օրով հանգստի մեկնած երեք ընտանիքներ Շարմ  Էլ Շեյխում պարզել են, որ հյուրանոցում իրենց համար միայն 6 օրվա համար է տեղ ամրագրված և վստահ չեն՝ հետադարձ թռիչք ունեն, թե ոչ:
NEWS.am–ի հետ զրույցում Եգիպտոսում մնացած զբոսաշրջիկներից Անահիտ Սերոբյանը հայտնեց, որ տուրիստական փաթեթները ամրագրել են «Info travel» տուրիստական գործակալությունում։
Սերոբյանի խոսքով՝  հետադարձ թռիչքը նախատեսված է օգոստոսի 17–ին, սակայն մինչ այդ հայտնի չէ, թե ինչպես է լուծվելու իրենց կեցության հարցը։
««Info travel» ընկերության տնօրեն Նոյեմ Շահինյանը երեկվանից տարբեր պատճառաբանություններ է բերում, իբր հյուրանոց են փնտրում,  ասում է՝ կգանք ձեր հետևից, բայց  չեն գալիս։ Հիմա մենք կասկածներ ունենք՝ ամսի 17–ի համար մեր տոմսերը նախապես ամրագրված են, թե՞ ոչ։
«Info travel» ընկերությունից NEWS.am–ին հայտնեցին, որ խնդիրը կապված է Շարմ  Էլ Շեյխի հյուրանոցի հետ և հավաստիացրեցին, որ խնդիրն արդեն հարթվել է։ Տուրիստական գործակալության տնօրեն  Նոյեմ Շահինյանի հետ կապ հաստատել  չհաջողվեց։
Հիշեցնենք, որ հուլիսին էլ  Հուրգադա–Երեւան չվերթի չեղարկման արդյունքում ՀՀ հարյուրավոր քաղաքացիներ մնացել էին Հուրգադայում:  Հուրգադա–Երևան թռիչքը չէր կայացել, քանի հայաստանյան տուրօպերատորը ավիափոխադրողին չի վճարել չվերթի համար: Կառավարության որոշմամբ՝ քաղաքացիների տեղափոխումն իրականացվեց պետական միջոցների հաշվին, իսկ ուղևորափոխադրում իրականացրած «Էյ Ընդ Ար տուր» տուրիստական գործակալության տնօրենի կողմից առերևույթ խարդախություն կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվեց քրեական գործ։