Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 6 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 13-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Էրեբունիփ. 21/2 շենքը,
11։00-17։00 Արամի փ. 64, 82, 84, Թումանյան փ. 31, 31Ա, 33, Փարպեցու փ. 15-28, Մաշտոցի պող. 29, 31, Հին Երեւանցու փ. 57, 59, 61 սեփական տները եւ հարակից հանրային բաժանորդները, Նորքի 2-րդ մ/շ՝ Մոլդովական փ. 4, 4/1, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 25/1, 25/2, 25/3, 25/4, 27, 29/1, 29/2, 29/3, 29/4, 29/5, 29/6, Դ. Մալյան փ. 4, 4/1, 6-11, 1-ին նրբանցքի 1շենքերը հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները,
Գ. Նժդեհի փ, 29, Արշակունյաց պող. 48/1, 50/1, Շիրակի փ. 2-րդ նրբանցքի 2, 4, 6, 8, 12, 14, Շարուրի փ. 2, 2Ա, Արտաշիսյան փ. 81 շենքերը, թիվ 158 դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Կոմիտաս պող. 40, 42, 44, Վրացական փ. 9, Գյուլբենկյան փ. 23, 25 շենքերը, Սունդուկյան փ. եւ Կամարակ 1-ին նրբ. սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Անդրանիկի փ. 18, Նազարբեկյան փ. 1Ա, 1Բ, 2, 4, 5, 6Ա, Բ, Ալիխանյան փ. 8 շենքերը, Սեբաստիա, Վանտյան, Մալաթիա փողոցներեւ եւ հարակից ոչ բնակիչ ու հանրային բաժանորդները,
12։00-16։00 Նորք Մարաշ՝ Նորքի 1-ին, 7-րդ, 9-րդ, 15-րդ փողոցները, Նորքի Այգիների սեփական տները, «Սրտաբանական» հիվանդանոցը, «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցը, «Նաիրի», «Դվին Հոլդինգ» հյուրանոցները, «Էներգաչափ» ՓԲԸ-ն, «Էներգացանց նախագիծ ինստիտուտ» ՓԲԸ-ի շենքերը, թիվ 57 նախադպրոցական հիմնարկը եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները,
10։00-14։00 Արարատ քաղաքի՝ Շահումյան, Կոլխոզնիկներ, Պուշկին, Մուրացան, Սերոբ Աղբյուր, Սալակիթ, Խանջյան, Ղուկասյան, Տպագրիչներ, Երկաթուղայիններ, Աբովյան, Գրիբոյեդով, Ցեմենտագործների փողոցները՝ մասնակի, Մասիս քաղաքի՝ 1- 3-րդ, Հերացի փողոցները, Շիրազի փ. 37/37, 1-ի, 2-րդ, Նոր թաղամասը՝ մասնակի,