4 - Հայրապետյան Ջանիբեկ - 0 հարց, 0 ելույթ
5 - Մանուկյան Դավիթ - 0 հարց, 0 ելույթ
6 - Սողոմոնյան Սողոմոն - 0 հարց, 0 ելույթ
7 - Ստեփանյան Տիգրան - 0 հարց, 0 ելույթ:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության 18 պատգամավորից ելույթ չի ունեցել և հարց չի տվել 1 պատգամավոր.
1 - Ստեփանյան Ռուբիկ – 0 հարց, 0 ելույթ:
7-րդ գումարման ԱԺ-ում ամենից շատ հարցեր տված և ելույթներ ունեցած պատգամավորը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից Միքայել Մելքումյանն է: Նա ԱԺ նիստերին միասին 124 հարց է տվել և ելույթ է ունեցել: Երկրորդ ամենաակտիվ պատգամավորը ԲՀԿ-ից Սերգեյ Բագրատյանn ` 77 հարց և ելույթ: Երրորդը՝ «Իմ քայլից» Արտակ Մանուկյանն է՝ 62 հարցով և ելույթով, չորրորդը՝ ԲՀԿ-ից Արման Աբովյանն է, հինգերորդը՝ «Իմ քայլից» Սուրեն Գրիգորյան է՝ համապատասխանաբար 54 և 39 հարցերով և ելույթներով:
Ազգային ժողովի պատգամավորներից ամենաշատ՝ 179 անգամ բացակայել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը: Երկրորդ ամենաշատ բացակայած պատգամավորը «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն է՝ 172 բացակայությամբ, երրորդը՝ ԱԺ փոխնախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցությունից Լենա Նազարյանը՝ 169 բացակայություն: Բացակա ունեցողների հնգյակը եզրափակում են ԲՀԿ-ից Վարդան Ղուկասյանը՝ 156 և «Իմ քայլից» Գայանե Աբրահամյանը՝ 151:
Համաձայն «2018 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի` պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց բազային աշխատավարձի չափը կազմում է 66,140 ՀՀ դրամ: ԱԺ պատգամավորի աշխատավարձի դրույքաչափի հաշվարկման գործակիցը 10 է, հետևաբար՝ նրանց ամսական աշխատավարձը կազմում է 661 հազար 400 դրամ՝ ներառյալ հարկերը: Իսկ հարկվելուց հետո պատգամավորի, այսպես ասած, «մաքուր» աշխատավարձը կազմում է մոտ 470 հազար դրամ:
Ինչպես հայտնի է, պատգամավորները, բացի աշխատավարձից, նաև աշխատավարձի 30 տոկոսի չափով պարգևավճար են ստանում՝ 198 420 դրամ: Եթե այս պարգևավճարից հանենք հարկերը՝ 55 557 դրամը, ստացվում է 142 863 դրամ:
Այսինքն՝ պատգամավորներից շատերը «լուռ» նստելու համար պետական բյուջեի միջոցներից ստանում են 612 հազար դրամ աշխատավարձ և պարգևավճար: