Ի՞նչ կենսագրություն ունի վարչապետի նորանշանակ օգնական Սյուզաննա Բարսեղյանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մայիսի 4-ի որոշմամբ վարչապետի օգնական է նշանակվել Սյուզաննա Բարսեղյանը։
Իրավաբան․net-ը  Ձեզ է ներկայացնում նրա կենսագրությունը։
Սյուզաննա Բարսեղյանը ծնվել է 1982թ․-ի ապրիլի 29-ին, Տավուշի մարզի Ոսկեվան գյուղում։
1999-2003թթ. սովորել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Սոցիալ-քաղաքական գիտությունների և ընդհանուր տնտեսագիտության դեպարտամենտում՝ ստանալով սոցիոլոգիայի բակալավրի աստիճան,
2003-2005թթ. սովորել է նույն համալսարանում՝ ստանալով սոցիոլոգիայի մագիստրոսի աստիճան,
2014-2020թթ. հանդիսացել է Հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի հայցորդ: Պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն՝ «Էթնիկ մամուլի դերը հայկական սփյուռքում (էթնոսոցիոլոգիական հետազոտություն)» թեմայով:
2004-2009թթ. աշխատել է Ռազմավարական և ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնում՝ նախ որպես սոցիոլոգ, փորձագետ, ապա՝ հետազոտությունների ղեկավար,
2006-2007թթ. աշխատել է «Հույսի կամուրջ» ՀԿ-ում՝ որպես մոնիտորինգի և գնահատման պատասխանատու,
2010-2011թթ. աշխատել է «Այ Փի Էս Սի» Քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտում՝ որպես սոցիոլոգ, տվյալների վերլուծաբան,
2011-2012թթ. դասավանդել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Սոցիոլոգիայի և սոցիալական աշխատանքի ամբիոնում,
2012-2015թթ. աշխատել է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում՝ որպես Զարգացման ռազմավարական ծրագրերի պլանավորման և ներդրման բաժնի պետ,