Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանի բազմաթիվ հասցեներում եւ Կոտայքի մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետեւյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00-17:00 Սայաթ-Նովա պող. 10 շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Սայաթ-Նովա պող. 26 շենք, Հերացի փ. 18 շենք հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դեմիրճյան փ. 40 շենք (8-12 մուտքեր) եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մաշտոցի պող. 15, 23 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Լեոյի փ. 20-101 սեփական տներ, Կոնդ թաղ. 53-99 սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Ամիրյան փ. 20-28 շենքեր եւ 76-80 սեփական տներ, Բուզանդի փ. 85-107 սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ավագ Պետրոսյան եւ Վրթանես Փափազյան փողոցների սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մամիկոնյանց փ. 36/4-36/6 շենքեր, Հ.Էմին փ. 92/1 շենք, Մալխասյանց փ. 1/11 շենք, Ա.Սերոբ փ. 9 շենք, Սունդուկյան փ. 15/1 շենք, Բաղրամյան 2 փակ. 6 շենք եւ սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դեմիրճյան փ. 12-14 շենք, Արաբկիր 25 եւ 35 փողոցների սեփական տներ, Վ.Դավթյան փողոցի սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 17 շենք, Դավթաշեն 2-րդ թաղ. 41շենք, Նազարբեկյան փ. 22 շենք, Սիսակյան փ. 16 շենք, Մարգարյան 2-րդ նրբ. 16 շենք, Բաբաջանյան փ. 38 շենք, ՀԱ Ա-1 թաղ. 144 շենք, Շիրազի փ. 6 շենք, Արարատյան 1-ին զանգ. 10/5. 17, 18 շենքեր, Շիրազի փ. 40 շենք, Բուռնազյան փ. 22-59սեփական տներ, Բուռնազյան 1-ին նրբ. 1-15 սեփական տներ, Միչուրինի փ. 5 շենք եւ 6 – 12 (զույգ) սեփական տներ, Սուվորովի փ. 2-15, 5, 5Ա սեփական տներ, Նոր-Նորքի 1-ին զանգ.՝ Ջուղայի փ. 1 շենք, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 60, 50/5 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա․ Հովհաննիսյան փ. 24 եւ Գայի պող. 45 շենքեր, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի նրբ․ 1 շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Նոր -Նորքի 6-րդ զանգ.` Շոպրոնի 4-րդ նրբ․ 6 շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր-Նորքի 8-րդ զանգ.՝ 2-րդ շրջադարձային 2 շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 67 շենք (4 եւ 7 մոուտքեր), Ավան՝ Դ․Վարուժան փ. 8 շենք, Իսահակյան թաղ․ 2/1 շենք, Ավան Առինջ՝ Դուշամբեի փ. 15(1/8) շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տաշքենդի փ. 12 (3/2) շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Եղվարդ համայնքի Կոմիտասի, Չարենցի, Աբովյանի, Սայաթ-Նովա, Իսահակյան, Սաֆարյան, Զաքարյան փողոցներ՝ մասնակի,Նուռնուս համայքն ամբողջությամբ,
11։00-15։00 Պռոշյան համայնքի հարավ արեւելյան թաղամաս, «Ս․Լ․Լ գազ», «Ատ մարտինա», «Այիսա գազ», «Բադալյան եւ եղբայրներ», «Նվեր Թորոսյան», «Զ․ Սարգսյան», «Վանահովիտ», «Էվա Մակ», «Սամվել Սասուն», «Սերֆուդ պահածոներ», «Արես Տրանս ունիվերսալ» ՍՊԸ-ներ: