Հայփոստի տեսակավորման նոր տեղամաս Արտաշատ քաղաքում. Արարատի մարզում կտեսակավորվի շուրջ 60.000 առաքանի
ОБЩЕСТВО«Հայփոստ» ընկերությունը շարունակում է մարզերում փոստային կապի ենթակառուցվածքների համաչափ զարգացման նոր ծրագիրը, որի շրջանակներում Արարատի մարզի մարզկենտրոն Արտաշատ քաղաքում բացվել է փոստի տեսակավորման տեղամաս, որը կսպասարկի Արարատի մարզն ամբողջությամբ:
Ամեն ամիս Հայփոստի միջոցով Արարատի մարզում իրականացվում է շուրջ 60 000 առաքանու սպասարկում: Նախկինում մարզի մի փոստային բաժանմունքից առաքանի մյուս ծառայություն ուղարկելու համար Արարատի մարզից այն ուղարկվում էր Երևանի տեսակավորման տեղամաս, այնուհետև հետ տեղափոխվում Արարատի մարզ: Այսուհետ Արարատի մարզի փոստային առաքանիները միանգամից ուղղորդվելու են Արտաշատի տեսակավորման տեղամաս, որտեղից կարճ ժամանակահատվածում կառաքվեն մարզի ցանկացած փոստային բաժանմունք՝ զգալիորեն արագացնելով փոստային առաքանին քաղաքացուն հասցնելու գործընթացը:
Արտաշատ քաղաքի Հայփոստի նոր տեսակավորման կենտրոնի շնորհիվ հնարավոր կլինի խուսափել ժամանակի և լոգիստիկ ռեսուրսների հավելյալ ծախսերից:
Հիշեցնենք, որ «Հայփոստ» ընկերության մարզերում փոստային կապի ենթակառուցվածքների համաչափ զարգացման նոր ծրագրի շրջանակներում նմանատիպ առաջին տեսակավորման կենտրոն բացվել է Արագածոտնի Աշտարակ մարզկենտրոնում. գործընթացը կշարունակվի նաև Հայաստանի մյուս մարզերում ևս: