«Եթե շրջանառվող լուրերն իրականության հետ աղերս ունենային, հարցը տեղափոխված կլիներ իրավական հարթակ». Ռուբեն Խաչատրյանի արձագանքը դիջեյ Վակցինայի մեղադրանքներին
Արուսիկ Մկրտչյանը` դիջեյ Վակցինան, երեկ հայտնել էր, որ իր երեխայի հայրը` Ռուբեն Խաչատրյանը, արդեն երեք օր է իրենց տղային պահում է իր մոտ, չի պատասխանում է իր զանգերին: Դիջեյ Վակցինան խնդրել էր լրագրողներին լուսաբանել խնդիրը, որպեսզի հնարավորինս շուտ կարողանա որդուն վերադարձնել իր մոտ:
Այսօր երեխայի հայրը` Կենդանաբանական այգու նախկին տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանը, Ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակում է արել և նշել, որ եթե շրջանառվող լուրերն իրականության հետ գոնե որևէ աղերս ունենային, հարցը տեղափոխված կլիներ իրավական հարթակ:
Նա գրել է.
«Սիրելի ընկերներ,
Շնորհակալ եմ բոլորիդ երեկ համացանցում շրջանառվող հերթական պարսավանքի վրա ուշադրությունս սևեռելու համար. 5-ամյա որդուս հետ խաղալիս որպես կանոն չեմ հետևում սոցցանցերում տարածվող լուրերին, ստահոդ ու դատարկաբնույթ երևույթները իմ հետաքրքրության շրջանակից դուրս են:
Գոյություն չունեցող պարսավանքին չեմ արձագանքում, հերյուրանքն անտեսելու կարողություն ձևավորել եմ վաղուց, իսկ երեխայիս խնամելու հետ կապված ինձ չճանաչող, սակայն ընտանիքս թիրախավորող անձանց մեկնաբանություններին գնահատական չեմ ուզում տալ: Ձեր խղճով շարժվե՛ք:
Մի քանի հակադարձում երևույթի հետ կապված.
եթե շրջանառվող լուրերը իրականության հետ գոնե որևէ աղերս ունենային, հարցը տեղափոխված կլիներ իրավական հարթակ, ներկայացվող դեպքին պատշաճ արձագանք կլիներ գոնե ոստիկանության կողմից: Եթե իրավապահ մարմինները որևէ խնդիր չեն տեսել երեխայի՝ սեփական հոր հետ ժամանակ անցկացնելու մեջ, ուրեմն ցանկացած մեկնաբանություն, հատկապես իրողության հետ կապ չունեցող, պարսավանք է:
Ցավում եմ, որ որոշ անձինք որոշել են անձնական կյանքս հանրային հարվածի տակ դնել՝ ունենանով սեփական նեղ շահերը՝ հետագայում դրանք իրացնելու համար, սակայն հուսով եմ, որ բարձրացված արհեստածին թեման, որ մեկը մյուսի հետևից արտատպում է դեղին մամուլը, վաղը ճնշող ազդեցություն չի ունենա մեծացող և կարդալ սովորող զավակիս վրա: