Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 5 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետեւյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16։00 Նալբանդյան փ. 50, 110 շենքեր, Սայաթ Նովա պող. 18 շենք, Չարենցի փ. 4 շենք, Չարենցի փ. 68-113 սեփական տներ, Չարենցի 1-ին նրբ․ 11-103 սեփական տներ, Թումանյան փ. 9ա շենք, Թումանյան անցուղի Բայրոնի փ. 2/1 շենք, Այգեստան 6փ․ 36, 38 սեփական տներ, Այգեստան 9փ. 65 շենք, Շահինյան փ. 1-23 սեփական տներ, Ձորագյուղ 21/1 սեփական տուն, Կիլիկիաեւ Նորագյուղ թաղամասեր մասնակի եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Կասյան փ. 6 շենք, Սունդուկյան փ. 29 շենք, Համբարձումյան փ. 3 շենք, Դ.Անհաղթ փ. 16, 18 շենքեր, Քանաքեռ ՀԷԿ 11 շենք, Այգեձոր փ. 70 շենք, Սունդուկյան փ. 17 շենք, 1-2 մուտքեր, Կոմիտասի պող. 52 շենք, Ռայնիսի փ. 17, 26 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Գոգոլի փողոցի սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ռուբինյանց փ. 22, 24, 28 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Փափազյան փ. 29 շենք, Փափազյան փ. 17 շենք, Ա. Խաչատրյան փ. 1/2, 1/4, 30, 32 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 132 դպրոց, թիվ 33 մանկապարտեզ, Մամիկոնյանց փ. 40, 40/1, 40/2 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ն.Տիգրանյան փ. 19, 19/1, 21 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Զարյան փ. 21 շենք, Արաբկիր 43փ. սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Քանաքեռ 5-րդ նրբանցքի սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արտաշիսյան փ․ 45/20, 45/21 շենքեր, Մանթաշյյան փ․4/1, 4/3, 4/4, 4/5, 4/6, 4/7 շենքեր, Մանթաշյան փողոցի սեփական տներ, Շահամիրյանների փողոցի սեփական տներ, Եղբայրության փ․ 1-ին նրբանցքի սեփական տներ եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Դավթաշեն 1-ին թաղ․ 27, 37 շենքեր, Սիլիկյան 5, 7, 9, 11, 12, 13 փողոցներ, Հաղթանակ 1, 4, 6 փողոցներ մասնակի, Տիչինայի փողոց մասնակ, Նորք Մարաշ՝ Նորքի 13փ. 99-155; 15փ.1-49; 17փ. 50-105 սեփական տներ, Նորքի 17 փողոց 2-րդ նրբ․ 2-22ա սեփական տներ, Նորքի 1, 9, 11 փողոցների սեփական տներ, Վնասվածքաբանության եւ օրթոպեդիայի գիտական կենտրոն եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նորքի 5, 7 փողոցների սեփական տներ, Հովսեփյան փողոցի սեփական տներ, թիվ 61 դպրոց եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Լվովյան փ. 3 շենք, Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 25/3 շենք, Նոր Նորք 4-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 51 շենք, Նոր Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 6 շենք, Նոր Նորք 9-րդ զանգ.՝ 67/1 շենքեր, Ավան Առինջ՝ Բաբաջանյան փ. 9 (2/13), Դուշամբեի փ. 9 (4/1) շենքեր, Ավան՝ Բաբաջանյան փ. 38 շենք եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արագածոտնի մարզում՝ 11։00-15։00 Ակունք, Կարմրաշեն, Ոսկեթաս, Շղարշիկ, Եղնիկ եւ Իրինդ գյուղեր, 11։00-17։00 Հնաբերդ, Գեղաձոր, Նորաշեն եւ Գեղադիր գյուղեր,
10։00-16։00 Եղվարդ համայնք, Շահումյան, Սպանդարյան, Սաֆարյան, Գայի, Խանջյան, Զաքարյան, Սայաթ Նովա փողոցներ, Շիրակի, Կոմիտասի, Աբովյանի, Չարենցի, Իսահակյան փողոցներ մասնակի, Բոլոր հողեր եւ Կալեր թաղամասեր, Ծիրանանոց թաղամաս մասնակի,