Մեր ոխերիմ հարեւան երկրի թուլամորթ ղեկավարը, ով իրենց կողմից «գրաված տարածքները» թվարկելիս չգիտես ինչու սկսում է կակազել՝ նույն բնակավայրի անունը մի քանի օրը մեկ կրկնելով, հերթական անգամ կակազեց՝ եւս մեկ անգամ կրկնելով անգիր արած տեքստը, որն ամեն անգամ իրեն դեմ են տալիս Անկարայից. այն է՝ Ադրբեջանում չկան վարձկաններ, չկան ահաբեկիչներ, իրենք ունեն հարյուր հազարանոց ոհմակ եւ դրսից որեւէ աջակցության կարիք չունեն:
Տո, ա՛յ բաքվի տղա, փաստորեն դու սուտ ես հանում ոչ միայն Արցախի ու Հայաստանի պաշտոնական տեսակետները, այլեւ աշխարհի ամենահզոր հետախուզական ծառայություններն ունեցող երկրների ոչ միայն բարձրաստիճան պաշտոնյաներին, այլեւ ղեկավարներին: Ռուսաստանի Դաշնությունից մտահոգություններ եւ արդեն ահաբեկիչ վարձկանների թվաքանակն են հայտնում ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշեւը, եւ որ կարեւոր է՝ անձամբ Վլադիմիր Պուտինը:
Ահաբեկիչների առկայության ստույգ տվյալներ ունենալու մասին է հայտնել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը: