Հաջող կեցվածքներ ֆոտոսեսիայի համար
Ֆոտոխցիկի առաջ ճիշտ կեցվածք ընդունելը պարտադիր է ցանկացած նորաձև աղջկա համար այնպես, ինչպես աչքերին ուղիղ սլաքներ ու գեղեցիկ սանրվածքներ անելը: Այդ արվեստին տիրապետելու համար հարկավոր է հատուկ ճկունություն ու խորամանկություն: Past.am-ը ներկայացնում է ֆոտոսեսիայի համար ամենահաջող կեցվածքները, որոնցից իրենց աշխատանքում օգտվում են պրոֆեսիոնալ մոդելները:
1. Ամենահարմար ռակուրսներից մեկը ցանկացած մարմնակազմության աղջկա համար ուսի վրայից նետված հայացքն է: Այսպես մոդելը ավելի անկաշկանդ տեսք ունի, կարծես թե պատահաբար է հայտնվել կադրում: Այստեղ ամենակարևորը կեցվածքն է ու վզի դիրքը:
2. Եթե դուք չեք վախենում անֆաս խոշոր պլանից, մի՛ մոռացեք ձեռքերի դիրքի մասին: Դրանց օգնությամբ կարելի է մտածել օրիգինալ շրջանակ: Հաճախ նման հնարքի են դիմում դիմահարդարման միջոցների գովազդի ժամանակ:
3. Հաջող դիրք լուսանկարվելու համար կարելի է գտնել նաև պառկած դիրքում:
4. Ավելի հասարակ դիրք է մեջքի վրա պառկած լուսանկարվելը, երբ մոդելը նայում է կադրին՝ գլուխը թեթևակի ուղղած լուսանկարչի կողմը:
5.Նրանց համար, ովքեր ցանկանում են իրենց ցուցադրել ամբողջ շքեղությամբ, կա ամբողջ հասակով:
6. Եթե ձեզ դուր են գալիս դինամիկ դիրքերը, փորձեք մի ուսը հետ տանել ու գնալ լուսանկարչի ուղղությամբ թեթև քայլով: Ուշադիր մի´ նայեք լուսանկարչական խցիկի ուղղությամբ: Կադրը կստացվի շատ բնական:
7. Հենված դիրքը շատ անկաշկանդ տեսք է հաղորդում լուսանկարվողին:
8. «Ձեռքերը վեր» դիրքը սիրում են ֆոտոսեսիաներում կիրառել մոդելները:
9. «Ջրի վրա նստած դիրքը» լողափային ֆոտոսեսիայի դասական ժանր է:
10. Մեծ տարածում ունի «չգիտեի, որ ինձ լուսանկարում են» դիրքը: