Ադրբեջանը տեղեկատվական առիթ է պատրաստում նոր ագրեսիայի համար
МЕЖДУНАРОДНОЕՇուտով ջեռուցման սեզոնն է, իսկ էլ. էներգիայի համար վճարում եք չափազանց շատ։ Իսկ դուք գիտե՞ք, որ այսուհետ էլ. էներգիան յուրաքանչյուր ընտանիքում կարող է լինել անվճար։ Սեղմեք և ծանոթացեք պայմաններին` ԱՅՍՏԵՂ
Օրերս Ադրբեջանը խախտել է հրադադարի ռեժիմը և կրկին հարձակվել Հայաստանի տարածքի վրա։
Սակայն, ինչպես միշտ, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը մեղադրել է հայկական կողմին Քարվաճառի շրջանում (Քելբաջար) սադրանքի մեջ։
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում հերքել է ադրբեջանական կողմի մեղադրանքները։
Բացի այդ, Ադրբեջանը պնդում է, որ Հայաստանը պատասխանատու է հայ-ադրբեջանական սահմանին հետագա էսկալացիայի համար՝ ցույց տալով, որ Ադրբեջանը ծրագրում է հերթական սադրանքը։
«Ադրբեջանա-հայկական պետական սահմանին հերթական լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է հենց Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասված է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարության մեջ։
Հերթական ագրեսիայի համար տեղեկատվական հող նախապատրաստելու այս մեթոդը նորություն չէ։ Հաշվի առնելով Ալիևի վիթխարի էքսպանսիոնիստական ծրագրերը, ակնհայտ էր, որ Ադրբեջանը չի հանդարտվելու վերջին ագրեսիայով և շարունակելու է հարձակողական գործողությունները։