Ադրբեջանցիները Ռուսաստանում իսկական գլխացավանք են դարձել. «Փաստ»
МЕЖДУНАРОДНОЕ«Փաստ» օրաթերթը գրում է.
Վերջին շրջանում գնալով ավելի հաճախ են ռուսական տարբեր լրատվամիջոցներում ու սոցիալական հարթակներում հանդիպում տեղեկություններ, որոնք վերաբերում են Ռուսաստանում ադրբեջանցիների սանձարձակ ու հանցագործ պահվածքին:
Ի մասնավորի, վերջերս տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ իրար ջարդուփշուր էին արել ադրբեջանական երկու խմբավորում՝ ինչ-որ «առևտրային տարածք» միմյանց մեջ չկիսելու պատճառով: Մի քանիսին պարզապես արյունլվա վիճակում տեղափոխել են հիվանդանոց, մյուսներին՝ ոստիկանություն:
Ընդհանրապես, ռուսաստանյան քրեական «խրոնիկոններում» բավական շատ են ադրբեջանցիները: Ուշագրավ է, որ նրանք առանձնակի «փայլատակում» են մանկապղծության, երեխաների նկատմամբ ուժի կիրառմամբ սեռական բռնության, անչափահասների նկատմամբ խարդախության մեջ: Մի շարք տելեգրամյան ալիքներ պարբերաբար տեսանյութեր են հրապարակում նման հանցագործությունների մասին:
Բացի այս ամենից, սոցցանցային տարբեր քննարկումներում անընդհատ շեշտվում է, թե որքան են ադրբեջանցիները զզվեցրել իրենց լկտիությամբ, սանձարձակությամբ ու վայրենիությամբ: