Որքան գումար են ստանում Պրեմիեր լիգայի լավագույն մրցավարները․ The Times
Պրեմիեր Լիգայի լավագույն մրցավարները տարեկան վաստակում են մոտ 250,000 ֆունտ ստերլինգ: Այս մասին գրում է The Times-ը։
Փորձառու մրցավարներ, ինչպիսիք են Մայքլ Օլիվերն ու Էնթոնի Թեյլորը, կարող են ավելին ստանալ՝ հաշվի առնելով ՈւԵՖԱ-ի և ՖԻՖԱ-ի հովանու տակ անցկացվող հանդիպումները: Միջին աշխատավարձը, ներառյալ հավելավճարներն ու հանդիպման վճարները, կազմում է 170,000-180,000 ֆունտ ստերլինգ:
Հաշվարկները ներկայացրել է գլխավոր մրցավար Հովարդ Վեբը՝ Անգլիայի Ֆուտբոլային Լիգայի 72 ակումբների հետ հանդիպման ժամանակ: Ընդհանուր միջին ծախսը, ներառյալ կենսաթոշակային և ապահովագրական վճարները, կազմում է 240,000 ֆունտ:
Հիմնական աշխատավարձը տատանվում է 72,000-148,000 ֆունտի սահմաններում՝ կախված փորձից: Ամենափորձառու մրցավարները ստանում են 250,000 ֆունտ, իսկ Select Group 1-ի կրտսերները՝ 125,000 ֆունտ:
Ավագ մրցավարները կարող են լրացուցիչ գումար ստանալ միջազգային հանդիպումներից, բայց 2023-ին առաջացած բողոքների պատճառով նրանց սահմանափակել են այլ երկրների լիգաներում մրցավարություն իրականացնելուց: