Այս զույգերի մայրը Բրյուսելի պայթյունի 34 զոհերից մեկն է. փոքրիկները հրաշքով են փրկվել
Զույգ երեխաների մայր, 36-ամյա Ադելմա Տապիա Ռուիզը նախօրեին Բրյուսելի օդանավակայանում տեղի ունեցած պայթյունների 34 զոհերից մեկն էր։
Պերուացի Ադելմա, ով Բելգիայում ապրել էր 9 տարի, երեխաների հետ մեկնում էր Նյու Յորք՝ տեսնելու մորը և քրոջը։ Ադելմայի և երեխաների հետ Զավենտեմ օդանավակայանում է եղել նաև նրա ամուսինը՝ Քրիստոֆեր Դելկամպը, ով ճանապարհում էր ընտանիքի անդամներին։
Ամուսինն ու երեխաները փրկվել են, քանի որ երեխաները պայթյունից րոպեներ առաջ հեռացել էին Ամերիկյան ավիաուղիների գրանցման գրասեղանի մոտից`  խաղալու, իսկ հայրն էլ հետևել է նրանց։
Զույգերից մեկը՝ Մաուրինը, թևին ստացել է բեկորային վերքեր,  վիրավորվել է նաև ամուսինը։ Պայթյունից հետո Քրիստոֆերը չի կարողացել գտնել Ադելմային։
Նշվում է, որ Բրյուսելի պայթյուններից տուժել են ավելի քան 40 ազգերի ներկայացոցիչներ։
Ms Tapia Ruiz, who had lived in Belgium for nine years, was on her the way to visit relatives in New York with her twin daughters when she died in the bombing at Brussels airport
Injured: One of the couple's twin girls, Maureen, suffered shrapnel wounds in the blast and has been hospitalised alongside their father, who was also injured in the attack
Ms Tapia was the first named victim of the terror attack on Tuesday morning, which reportedly killed at least 34 people and injured more than 200
Saved: Maureen and Alondra had reportedly run off to play, and had been followed by their father, at the time the suicide bombers detonated their explosives