Ոստիկանությունն ամփոփ ներկայացրել է վերջին օրերին Երևանում և հանրապետության ավտոճանապարհներին գրանցված պատահարները
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունն ամփոփ  ներկայացրել է ապրիլի 28-ին և 29-ին Երևանում և հանրապետության ավտոճանապարհներին տեղի ունեցած պատահարները: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ապրիլի 29-ին, ժամը 21.40-ին, «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենան Երևանի Գրիոր Լուսավորիչ փողոցի թիվ 13 հասցեի դիմաց վրաերթի է ենթարկել 1957 թ. ծնված Անուշ Վ.-ին, ինչի հետևանքով վերջինս ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Քննությունը վարում է Երևան քաղաքի քննչական վարչությունը:
Ապրիլի 29-ին, ժամը 14.30-ի սահմաններում, «Տոյոտա Վիտզ» մակնիշի ավտոմեքենան Մեղրի քաղաքի Զ. Անդրանիկի փողոցում վրաերթի է ենթարկել ճանապարհի բանուկ մասով անցնող՝ 2006 թ. ծնված Մովսես Մ.-ին, ով վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Նախապատրաստվում են նյութեր:
Ապրիլի 29-ին ոստիկանության Ամասիայի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ, ժամը 15.45-ի սահմաններում, «ՎԱԶ 21063» մակնիշի ավտոմեքենան Բերդաշեն-Ամասիա ճանապարհի 3-րդ կմ-ին շրջվել է, ինչի հետևանքով վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել հիվանդանոց: Քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:
Ապրիլի 28-ին, ժամը 04.20-ին, Երևանի Թբիլիսյան խճուղու 39 հասցեի դիմաց իրար են բախվել «Տոյոտա» և «Ֆոլքսվագեն» մակնիշի ավտոմեքենաներ: Պատահարի հետևանքով վարորդները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն:
Ապրիլի 28-ին, ժամը 19.00-ի սահմաններում, Աշտարակի Մաշտոցի փողոցի 65 տան դիմաց իրար են բախվել «Մերսեդես» և «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենաներ: «ԲՄՎ»-ի վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն:
Ապրիլի 28-ին, ժամը 17.30-ի սահմաններում, «ՎԱԶ-2101» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը Արարատ քաղաքի Խանջյան փողոցի թիվ 26 շենքի մոտ վրաերթի է ենթարկել 8-ամյա տղայի, որը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն:
Ապրիլի 28-ին, ժամը 08.30-ին, «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենան Աշտարակ-Երևան ճանապարհի 14-րդ կմ-ին բախվել է «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենայի: «ՎԱԶ-2107»-ի վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն: