Ովքեր են հայ միլիարդատերերի զավակները
Կայքը շարունակում է ներկայացնել հայ հայտնի եւ հեղինակավոր անձանց զավակներին։ Այս անգամ ներկայացնում ենք արտերկրում գործունեություն ծավալող հայ գործարարների զավակներին։
Միլիարդատեր «Տաշիր գրուպ» ընկերության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ով Forbes-ի ցուցակում իր $4 մլրդ կարողությամբ զբաղեցնում է 26-րդ տեղը, ունի երեք զավակ. երկու որդի եւ մեկ դուստր։
«Իմ երեխաներն ամեն ինչում նման են ինձ։ Ես երբեք չեմ սիրել գիշերային կյանքը, իսկ աշխատանքը, ընդհակառակը, ինձ ոգեշնչել է։ Ես նայում եմ հիմա նրանց՝ նրանք էլ են այդպիսին»,- խոստովանում է Սամվել Կարապետյանը։
10477368_10156419961415441_8040093688213009247_n
Սամվել Կարապետյանի դուստր Տաթեւիկ Կարապետյանը,  վերջերս հայտնվել է «ForbesWoman» ամսագրի շապիկին, հանդիսանում է «Սինեմասթար» կինոթատրոնների ցանցի կառավարիչը։
Տաթեւիկ Կարապետյանն արդեն վեց տարի է, ամուսնացած է։ Նրա ամուսինը եւս աշխատում է «Տաշիր» ընկերությունում։Նրանք ունեն որդի։