Երգիչ և դերասան Արման Նշանյանից վաղուց լուրեր չկային: Թերևս նրանից է, որ հեռավոր ամերիկյան ափերում էր, այն էլ լարված աշխատանքային անցուդարձի մեջ: Օրերս էլ եկել է Երևան` բազում նորություններով` այդ թվում նաև անձնական բնույթի...
- Արման, շուրջ կես տարի ինչո՞վ էիք զբաղված ԱՄՆ-ում. ժամանակին ասել էիք, որ զուտ աշխատանքը կարող է Ձեզ Հայաստանից հեռու տանել:
- Այնպես չի, որ Հայաստանում էլ աշխատանք չունեմ: Այստեղ 24-սերիանոց մի ֆիլմ էի սկսել, որի նկարահանումների 25 տոկոսը պետք է Նահանգներում շարունակվեր: Արեցինք: Բացի այդ մեկ այլ նախագիծ գլուխ բերեցինք` Լոս Անջելեսում բեմադրեցինք «Անուշ» օպերան` մանուկների աչքերով, որին մասնակցում են Երևանի Արմեն Տիգրանյանի անվան երաժշտական դպրոցի սաները: Նպատակ ունեինք երեխաներին այդ օպերան մատուցել իրենց հասանելի ձևով ու պետք է ասեմ` հասանք մեր նպատակին:
- Հայաստանում իմացանք նաև Հայոց եղեռնին նվիրված մի ֆիլմի ամերիկյան պրեմիերայի մասին, որտեղ Դուք գլխավոր դերակատարն եք: Ինչպե՞ս հաջողեցիք այդ համագործակցությունը:
- Ի սկզբանե «Հայաստան, իմ սեր» ֆիլմում նկարահանվում էր մայրս` դերասանուհի Շաքե Թուխմանյանը: Նա մարմնավորում է գլխավոր հերոսի տատին: Տեղեկանալով, որ ֆիլմի ռումինացի սցենարիստ և ռեժիսոր Դիանա Անգելսոնը ոչ մի կերպ չի գտնում նկարչի դերակատարին, նա առաջարկել էր իմ թեկնածությունը: Փորձեցի` ստացվեց: Հաճելի էր նման հմուտ ու բանիմաց թիմի հետ աշխատելը: Ի դեպ, ռումինացիներն էլ հայերիս պես տաքարյուն են, զգացմունքային ու կենսախինդ: