Դերասան Գրիգոր Սուքիասյանը` ԱՄՆ մեկնելու դրդապատճառների եւ սերիալներում նկարահանվելու մասին
«Կյանքի գինը», «Սիրո գերին», «Ֆուլ Հաուս», «Աբելի քույրը» եւ մի շարք այլ սերիալներից եւ հեռուստանախագծերից հայտնի դերասան Գրիգոր Սուքիասյանն օրերս հրաժեշտ տվեց ընկերներին եւ մտերիմներին ու մեկնեց ԱՄՆ:
Դերասանի` երկրից հեռանալը բուռն քննարկումների թեմա  դաձավ նրա երկրպագուների համար, որոնց հուզում է մի շատ կարեւոր հարց` արդյոք Գրիգորին այլեւս չե՞նք տեսնելու Հայաստանում եւ հայկական հեռուստասերիալներում:
Այս հարցերի պատասխանները ճշտելու նպատակով NEWS.am STYLE-ը զրուցեց  այժմ Լոս Անջելեսում գտնվող Գրիգորի հետ.
«ԱՄՆ մեկնեցի, որովհետեւ ունեի աշխատանքային հրավեր եւ, իրոք, մեծ ցանկություն կար աշխատելու Հայաստանից դուրս, իսկ Միացյալ Նահանգներում ապրելը վաղուց կայացրած որոշում էր: Սակայն նշեմ, որ պատրաստվում եմ համատեղել ամեն ինչ` բնակվել թե՛ ԱՄՆ-ում, թե՛ Հայաստանում»:
Դերասանն ԱՄՆ-ում դեռեւս հարազատների տանն է բնակվում, սակայն վստահ է, որ շուտով այնտեղ կունենա իր բնակարանը.
«Դեռ նոր եմ տեղափոխվել այստեղ եւ սպասում եմ փաստաթղթերիս պատրաստ լինելուն, որից հետո կկարողանամ աշխատել եւ վարձակալել իմ բնակարանը»:
Գրիգորը նշում է, որ չի պատրաստվում հրաժեշտ տալ հեռուստաեթերին եւ շուտով հեռուստադիտողին կներկայանա նորանոր դերերով.
«Ես այստեղ եմ հենց այդ նպատակով. նկարահանվելն իմ ամենասիրած աշխատանքն է: Դա իմ հոբբին է եւ ես պատրաստ եմ նոր կերպարներով ներկայանալ էկրաններին: Խոստանում եմ երկար չսպասեցնել»:
Գրիգորը նշում է, որ արդեն կարոտում է Հայաստանը.