ԱԻՆ-ը ներգործության է ենթարկել կարկտավտանգավոր 29 ամպ
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ընդամենը 220 հակակարկտային կայանքներից ներգործության են ենթարկվել կարկտավտանգավոր 29 ամպ, կատարվել է 67963 կրակոց: Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:
Հուլիսի 11-ին, ժամը 05.09-ից մինչև 05.38-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 14 կայանքից Շիրակի մարզի Ոսկեհասկ, Հայկավան, Մայիսյան, Հացիկ և Անուշավան համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել  կարկտավտանգավոր 2 ամպ, կատարվել է 1344 կրակոց:
Հուլիսի 11-ին, ժամը 06.23-ից մինչև  06.37-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 6 կայանքից Շիրակի մարզի Մեղրաշեն և Կամո համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել կարկտավտանգավոր 2 ամպ, կատարվել է 630 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 21.50-ից մինչև 22.03-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 6 կայանքից Արմավիրի մարզի Արշալույս, Ծաղկալանջ և Ակնալիճ համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 653 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 20.38-ից մինչև 22.13-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 13 կայանքից Կոտայքի մարզի Եղվարդ, Նոր Գեղի, Քանաքեռավան, Մրգաշեն, Նոր Արտամետ և Արգել համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել 2 ամպ, կատարվել է 6309 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 20.32-ից մինչև 20.40-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 1 կայանքից Լոռու մարզի Դարպաս համայնքի տարածքում ներգործության է ենթարկվել կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 63 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 19.52-ից մինչև 22.41-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 55 կայանքից Արագածոտնի մարզի Արագածավան, Արտենի, Ներքին Սասնաշեն, Նոր Եդեսիա, Կոշ, Ուջան, Աղձք, Ագարակ, Ոսկեհատ, Ոսկեվազ, Փարպի, Ղազարավան, Արտաշավան, Կարբի, Օհանավան, Լուսակն և Արագածոտն համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել 4 ամպ, կատարվել է 29234 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 19.45-ից մինչև 20.58-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 47 կայանքից Արմավիրի մարզի Վանանդ, Արտամետ, Շենիկ, Արգինա, Քարակերտ, Դալարիկ, Ծաղկալանջ, Արշալույս, Ակնալիճ, Բագարան, Արևադաշտ, Հացիկ, Ամասիա, Արաքս, Բամբակաշատ, Մրգաշատ, Ալաշկերտ, Արմավիր և Այգաշատ համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել 2 ամպ, կատարվել է 10761 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 18.57-ից մինչև 19.21-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 3 կայանքից Լոռու մարզի Միխայելովկա և Մեդովկա համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել 3-րդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 448 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 18.17-ից մինչև 20.19-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 57 կայանքից Շիրակի մարզի Ազատան, Արևիկ, Ախուրյան, Աղին, Անուշավան, Բասեն, Բայանդուր, Գետք, Երազգավորսկ, Ողջի, Ոսկեհասկ, Վահրամաբերդ, Փանիկ, Քեթի, Կամո, Հայկավան, Հացիկ, Ղարիբջանյան, Մայիսյան, Մեղրաշատ, Մեղրաշեն և Շիրակավան համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել առաջին կարգի 3, 2-րդ կարգի 3 և 3-րդ կարգի կարկտավտանգավոր 2 ամպ, կատարվել է 15541 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը18.01-ից մինչև 18.16-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 9 կայանքից Շիրակի մարզի Մեղրաշատ, Մայիսյան, Քեթի և Վահրամաբերդ համայնքների տարածքներում ներգործության է ենթարկվել 3-րդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 1440 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը12.15-ից մինչև 12.24-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 2 կայանքից Լոռու մարզի Միխայելովկա համայնքի տարածքում ներգործության է ենթարկվել 3-րդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 100 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 10.48-ից մինչև 11.13-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 2 կայանքից Լոռու մարզի Մեդովկա համայնքի տարածքում ներգործության է ենթարկվել կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 400 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 09.02-ից մինչև 10.18-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 2 կայանքից Լոռու մարզի Միխայելովկա համայնքի տարածքում ներգործության է ենթարկվել կարկտավտանգավոր 2 ամպ, կատարվել է 740 կրակոց:
Հուլիսի 10-ին, ժամը 09.02-ից մինչև 09.16-ը ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության հակակարկտային 3 կայանքից Տավուշի մարզի Բագրատաշեն համայնքի տարածքում ներգործության է ենթարկվել կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 300 կրակոց: