Բուհերի այս տարվա անցողիկ միավորները հայտնի են.Armtimes.com
Բուհերի ընդունելության քննություններն ավարտված են, և դիմորդները սրտի թրթիռով սպասում են անցողիկ միավորների հրապարակվելուն: Հավաստի աղբյուրներից Armtimes.com-ին հաջողվել է ձեռք բերել մի շարք բուհերի որոշ մասնագիտությունների անցողիկ միավորները: Դրանց մի մասը դեռևս վերջնական չէ և հնարավոր է կրի որոշակի փոփոխություններ: Ամենայն հավանականությամբ, սակայն, տատանումներ կարող են լինել ներկայացված միավորներից քչերի դեպքում: Փոփոխություններ սպասվում են Բժշկական համալսարանի մասնագիտությունների դեպքում` մինչև մեկ միավորի չափով:
Ինչ վերաբերում է անցողիկ միավորներին ընդհանրապես, ապա մեր աղբյուրների դիտարկմամբ, պատկերը մոտավորապես նույնն է, ինչ եղել է անցյալ տարի: Բացառություն է Երևանի պետական համալսանի ներկայացված մասնագիտությունների դեպքում: Այստեղ անցողիկ միավորները մինչև 4 միավորով բարձր են, քան եղել են նախորդ տարի:
Միավորները, որոնք հայտնվել են մեր ձեռքի տակ, ներկայացնում ենք ստորև.