Բերման է ենթարկել Պետրոս Մակեյանը
Այսօր ոստիկանները Շիրակի մարզի Փանիկ գյուղից բերման են ենթարկել «Ժողովրդավարական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Պետրոս Մակեյանին:
«Արդեն երկու օր է Փանիկում էի: Փաստորեն առավոտյան 90:30-ի մոտ ոստիկանները մոտեցել են մեր տանը, բայց մի ժամ առաջ տունը հսկել էին, քանի որ տղաս իրենց տեսել էր մեքենայով կայանված: Հետո մտան տուն եւ ներկայացան, եւ ասեցին, որ պետը հրավիրում է բաժին զրուցելու: Ասեցին, որ Երեւանում ոստիկանական շենք են վերցրել եւ հրավիրեցին բաժին, սակայն ես մերժեցի՝ ասելով, որ չեմ գա մինչեւ ծանուցում չլինի: Ես իրենց դուրս հրավիրեցի այգուց, եւ մի ժամ հետո մյուս տեղակալը ելավ՝ թե պարոն Մակեյան, չենք ուզում ուժ կիրառենք, մենք ձեզ չենք ցանկանում ուժով տանել եւ եղբայրս եկավ ու առաջարկեց գնալ»,- այս մասին Armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց «Ժողովրդավարական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Պետրոս Մակեյանը:
«Գնացինք Արթիկի բաժին, պետի մոտ: Պետը 5-10 րոպ խորհրդակցեց «վերեւների» հետ եւ ասաց՝ գնանք Գյումրի: Տարան Գյումրի, ասացին, որ դուք շփվել եք ոստիկանությությունը գրաված անձանց հետ եւ պետք է ձեզ խոզարկենք: Հետ ենք եկել Արթիկի բաժանմունք եւ խոզարկել են ու խնդրել, որ Երեւան չգնամ: Ես ասել եմ, որ ես եմ որոշում, եւ գնալու եմ, պայմանավորվածություն ունեմ»,- եզրափակեց Մակեյանը: