ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիան լրացուցիչ ընդունելություն է հայտարարել
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիան լրացուցիչ ընդունելություն է հայտարարել բակալավրի կրթական ծրագրով «Իրավագիտություն» մասնագիտությամբ «Իրավագիտության բակալավր» որակավորմամբ ուսուցման համար։ Այս մասին«Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, որի հաղորդագրության մեջ նշված է. «ՀՀ ոստիկանության կրահամալիրի ակադեմիան (այսուհետ՝ ակադեմիա) իրականացնում է բակալավրի կրթական ծրագրով «Իրավագիտություն» մասնագիտությամբ «Իրավագիտության բակալավր» որակավորմամբ ուսուցում: Ուսման տևողությունը 4 տարի է: Շրջանավարտներին  շնորհվում է «ոստիկանության լեյտենանտ» կոչում, և նրանք նշանակվում են ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ծառայությունների միջին խմբի պաշտոններում:
Ակադեմիայում ուսուցումն իրականացվում է առկա ուսուցման ձևով պետական պատվերի շրջանակներում (անվճար): Սովորողները համարվում են ՀՀ ոստիկանության ծառայողներ, և նրանց տրվում է կրթաթոշակ:
Ակադեմիայի լրացուցիչ ընդունելության համար կարող են դիմել առնվազն միջնակարգ ընդհանուր կրթություն ունեցող, Հայաստանի Հանրապետության 18-ից մինչև 30 տարեկան և 160 սմ-ից ոչ պակաս հասակ ունեցող արական սեռի այն քաղաքացիները, ովքեր իրենց անձնական հատկանիշներով, առողջական վիճակով ու ֆիզիկական պատրաuտականությամբ ունակ են կատարելու ոuտիկանության ծառայողի պարտականությունները և անցել են պարտադիր զինվորական ծառայություն կամ «Զինապարտության մասին» ՀՀ օրենքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի «բ-ե» կետերով, 13-րդ հոդվածի 4-րդ մասով նախատեսված հիմքրով ազատվել են պարտադիր զինվորական ծառայությունից»:
Լրացուցիչ ընդունելության այլ պայմաններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։