Գյումրիում տեղի կունենա Պերմյակովի գործով հերթական դատական նիստը
Գյումրու 102-րդ ռազմաբազայի տարածքում հուլիսի 29-ին կշարունակվի Վալերի Պերմյակովի գործով հերթական արտագնա նիստը: Նախորդ դատական նիստը հետաձգվել էր 1 շաբաթով՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ դատարանը  ստացել էր գրություն առ այն, որ Վալերի Պերմյակովի պաշտպան Էդուրադ Աղաջանյանը գտվում է 10-օրյա արձակուրդում:
Մինչ դատական նիստը հետաձգելու որոշումը, նիստը նախագահող դատավոր Հարություն Մովսիսյանը հրապարակեց Ավետիսյանների իրավահաջորդների շահերի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի միջնորդության հետ կապված որոշումը՝ դատավորի ինքնաբացարկը չընդունելու մասին: Ըստ դատավորի՝ ինքնաբացարկի  համար, որին միացել էին նաև մյուս փաստաբանները, չկան բավարար հիմքեր:
Ավետիսյանների ընտանիքի 6 անդամների սպանությունը տեղի է ունեցել 2015 թվականի հունվարի 12-ին՝ վաղ առավոտյան ժամը 06:00-ի սահմաններում, նրանց մահը վրա է հասել հրազենային վնասվածքներից։ Ավետիսյանների ընտանիքից ողջ էր մնացել 6 ամսական փոքրիկը՝ Սերյոժա Արմենի Ավետիսյանը, ով կտրող-ծակող գործիքից ստացած վնասվածքներով տեղափոխվել էր բժշկական կենտրոն,  այնուհետև` յոթ օր հետո մահացել:
Կասկածյալին ռուս սահմանապահները հայտնաբերել են հայ-թուրքական սահմանը հատելու փորձ կատարելիս եւ հանձնել 102-րդ ռուսական բազայի հրամանատարությանը: