Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը 867 դիմում է ստացել հուլիս ամսվա ընթացքում
Հուլիս ամսվա ընթացքում քաղաքացիներից եւ իրավաբանական անձանցից ստացվել է 867 դիմում, որից 732-ը` գրավոր, 135-ը` բանավոր: Գրավոր դիմումներից 109-ն ստացվել է նախարարություն այցելած քաղաքացիների կողմից:
Ինչպես հայտնում են Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, գրավոր դիմումներում գերակշիռ մաս են կազմել պետական նպաստների` 55 (8%), սոցիալական աջակցության` 51 (7%), հաշմանդամության խմբի նշանակման եւ վերանայման՝ 35(5%), ավանդների փոխհատուցման՝ 46 (6%) վերաբերյալ դիմումները:
Բանավոր դիմումներում գերակշիռ մաս են կազմել ավանդի փոխհատուցման` 37 (27%), կենսաթոշակի նշանակման եւ վերանայման` 15 (12%), հաշմանդամության խմբի նշանակման եւ վերանայման՝ 7 (5%), պետական նպաստների՝ 35 (26%) վերաբերյալ դիմումները:
Հուլիս ամսվա ընթացքում պատասխանվել է քաղաքացիներից եւ իրավաբանական անձանցից ստացված 319 դիմումի: Դիմումների պատասխաններն ըստ բնույթի ունեն հետեւյալ պատկերը. 210-ը (66%) պարզաբանվել է, 80 (25%) քաղաքացու խնդրանք բավարարվել է, 22-ը (7%) վերահասցեագրվել է պետական այլ մարմիններ, իսկ 7-ին (2%) տրվել է մերժողական պատասխան:
Նշված ժամանակահատվածում փոխնախարարի մոտ կայացել է երկու ընդունելություն, որին մասնակցել է չորս քաղաքացի: