Տավուշի մարզի բնակիչ է անհայտ կորել. նրան փնտրում են օգոստոսի 10-ից
Տավուշի մարզի բնակիչ է անհայտ կորել. օգոստոսի 10-ից նրա որոնման աշխատանքներում ներգրավված են ինչպես փրկարարներ և իրավապահներ, այնպես էլ տեղի բնակիչները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, օգոստոսի 10-ին` ժամը 08.31-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Տավուշի մարզի Գանձաքար գյուղի բնակիչ 80-ամյա Ս. Զ.-ն օգոստոսի 8-ին` ժամը 12:00-ի սահմանում, տանից դուրս է եկել և չի վերադարձել. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը: Պարզվել է, որ Ս. Զ.-ին (ծնվ. 1938թ.) վերջին անգամ տեսել են «Տլոտ» կոչվող հանդամասի հարակից հատվածում: Հրշեջ-փրկարարները «Տլոտ» կոչվող հանդամասից մինչև «Մուրղւզ» կոչվող լեռ, «Աշնան ծուռթ», «Կանաչ գյոլ» և «Սանդի ուրթ» կոչվող հանդամասերը (մոտ 40 կմ շառավղով) իրականացրել են որոնողական աշխատանքներ: Որոնողական աշխատանքներին մասնակցել են ոստիկանության 3 աշխատակից և տեղի 30 բնակիչ: Մթության և անբարենպաստ եղանակային պայմաններից ելնելով՝ ժամը 20.35-ին դադարեցվել են Ս. Զ.-ի որոնողական աշխատանքները:
Օգոստոսի 11-ին, ժամը 11.53-ին Ս. Զ.-ի որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են: Ժամը  20.10-ին մթության պատճառով որոնողական աշխատանքները դադարեցվել են:
Օգոստոսի 12-ին, ժամը 09.30-ին Գանձաքար գյուղում կորած Ս. Զ.-ի որոնողական աշխատանքները շարունակելու նպատակով դեպքի վայր է մեկնել Իջևանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը: Ժամը 11.45-ին փրկարարները վերսկսել են որոնողական աշխատանքները, որոնց մասնակցել են 4 փրկարար, ոստիկանության 4 աշխատակից և  տեղի 40 բնակիչ: Հրշեջ-փրկարարները «Տլոտ» կոչվող հանդամասից մինչև «Նովի ուռթ» սարը, «Խոզի ուռթ», «Կանաչ գյոլ» և «Սանդի ուրթ» կոչվող հանդամասերում մոտ 50 կմ շառավղով իրականացրել են որոնողական աշխատանքներ: Ժամը 20.12-ին մթույան պատճառով որոնողական աշխատանքները դադարեցվել են:
Օգոստոսի 13-ին, ժամը 10.00-ին Ս. Զ.-ի որոնողական աշխատանքները վերսկսվելու նպատակով դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը: Որոնողական աշխատանքները սկսվել են ժամը 13.10-ին: Աշխատանքներին մասնակցում են 10 փրկարար, ոստիկանության 4 աշխատակից և  տեղի 50 բնակիչ: