Will the West save Armenia?
The bastion of democracy in the Caucasus faces the threat of genocide
A day before the 108th anniversary of the Armenian Genocide, on April 23, Azerbaijan announced of installing of a checkpoint in the Lachin corridor - the only road connecting Artsakh with the outside world. Today, more than a century after the atrocious crime of 1915, the Armenian people again face the threat of new extermination.
The dictatorship of Azerbaijan, with the assistance of Turkey, continues to pursue a genocidal policy against the Armenians. Nagorno-Karabakh, home to 120,000 Armenians, has been under siege for 135 days without food, energy or basic necessities. They have only one choice: either to be wiped out or forced to leave their homeland.
Armenia expects from the West and international organizations not statements, but practical steps to help the Armenian democracy in the Caucasus fighting against dictatorial Azerbaijan. Prime Minister Nikol Pashinyan once stated, that democracy is the main international brand of Armenia, a key factor in maintaining the country's sovereignty.
The Azerbaijanis themselves speak about the dictatorship of official Baku, whom the regime oppresses even outside the country:
An opposition political blogger, the author of the Diktator TV project, Manaf Jalilzade (lives in Switzerland): “In Azerbaijan, people are afraid of the police, so they are afraid to raise their voices against the government. But one day patience will run out and a revolution will occur. At the moment there isn’t even any proper opposition in Azerbaijan.”
Former member of the opposition party Azərbaycan Xalq Cəbhəsi (Popular Front of Azerbaijan) Mohammad Mirzali, (now an independent video blogger in France): “I do not see the possibility of a peace agreement between Azerbaijan and Armenia. Do not forget that Azerbaijan is a terrorist country. This country cannot be trusted."
Gabil Mammadov, creator of the Youtube channel HAQSIZLIĞA SUSMA! (Do not be silent about injustice), (currently lives in Germany): “Life in Armenian captivity is much better than in our country. There is only government propaganda on television. For refusing to show [government propaganda], the heads of TV channels are blackmailed and subjected to violence.”
Blogger Tural Sadigly, who received political asylum in Germany: “There are many political prisoners in Azerbaijan. Citizens are forced to silence by different means: money, violence or blackmail”.
The civilized world should prevent Azerbaijan, where authoritarianism and dictatorship reigns, from taking steps aimed at violating the sovereignty of Armenia, the country claimed it’s support to democratic values.
Tigran Kocharyan
Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը «Վատ հետևանքներ կլինեն»․ Վաշինգտոնը սպառնացել է Իրանին Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Նորություն հղիության և անաշխատունակության նպաստի հարցով «Մրցանակի կենտրոնական հատվածում ջուր խորհրդանշող ապակին է». Նուռը ստեղծել է «Խազեր» հայկական երաժշտական մրցանակաբաշխության արձանիկը Թբիլիսիում ընթանում է ընդդիմության հանրահավաքը Պլանային անջատումներ ապրիլի 1-ին Օդի ջերմաստիճանը կնվազի Գազայում 40 օրով հրադադար հաստատելու համար Իսրայելը պահանջում է ազատ արձակել 11 պատանդի Ի՞նչ կարծիք ունեն գյումրեցիները ընտրությունների արդյունքների մասին Լացից հոգնած դայակը 11 ամսական աղջկան մաքրող միջոց է տվել խմելու․ Ֆրանսիա Ծիրանենիները ծաղկել են Արարատյան դաշտում Շենգավիթ ԲԿ-ն ամբողջովին ավտոմատացրել է պացիենտների գրանցման գործընթացը` անցնելով թվային կառավարման համակարգի «Ընդդիմությունը պարտավոր է ժողովրդի կամքը կատարել». Մենուա Սողոմոնյան Ավշարում բախվել են «Mercedes»-ն ու «Opel Astra»-ն․ վերջինը այնուհետև բախվել է բետոնե էլեկտրասյանը ՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական Այդ ալ-Ֆիտր տոնի առթիվ 36 ժամ ջուր չի լինելու․ հասցեներ «Ինտեր»-ից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Հայաստանի պայքարը ինքնության համար․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է ԼՂ հակամարտությունը Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող ընկերությունը 25-ամյա կնոջ մահվան մեջ հարազատները մեղադրում են Արտաշատի հիվանդանոցի բժիշկներին 1 զոհ, 3 վիրավոր․ ճակատ ճակատի բախվել են «Լադա»-ն և «KIA»-ն Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեին Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածելՔԿ-ին հարցրեք, վարույթ կա հարուցված. ԱԱԾ տնօրենը՝ թուրք բլոգերի երեւանյան նկարահանումների մասին. Armlur.am Հրաժարվելով ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից՝ Երևանը ցանկանում է շահել Արևմուտքի բարեհաճությունը. ՌԴ Պետդումայի պաշտոնյա Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել Նիկոլա Սարկոզիի հետ Երևանում երկաթե էլեկտրասյունը պոկվել է ու հայտնվել ճանապարհի երթևեկելի գոտում «Ուղղակի ջուր էին ծեծում». անհետ կորածների հարազատները դժգոհ հեռացան ԱԺ-ից Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 գրամ ոսկյա զարդերի, 2150 ԱՄՆ դոլարի և 395 հազար դրամի գողությունը Հայաստանը ցանկանում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Եվրամիություն. նախագահ Իդրամն արդեն Yerevan City-ում էՉարենցավանում 21-ամյա երիտասարդի սպանության դեպքով կա եւս 2 ձերբակալված 80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Ուզբեկական մզկիթում գազաօդային խառնուրդի պայթյուն է եղել, 3 մարդ է մաhացել, 10-ը՝ վիրավnրվել Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանԹեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են․ ինչ է կատարվում Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը ԼՂ-ի աշխատունակ մեր հայրենակիցները պետք է աշխատեն. նախարարը՝ աջակցությունը դադարեցնելու մասին ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու` դա հաստատ է․ Մարտուն Գրիգորյան Կանադայում սառցե փոթորկի պատճառով ավելի քան 300,000 մարդ զրկվել է էլեկտրաէներգիայից Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ. առաջին նիստն ապրիլի 16-ին է. Գոհար Մելոյան Գյումրիի մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ Շվեդիան հայտարարել է Ուկրաինային 2022 թվականից ի վեր ամենամեծ ռազմական օգնության մասին Փեզեշքիանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են անցկացրել Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ