Արտաքին դաշտում մենք ուղղակի վտարանդի պետության կարգավիճակում ենք: ՀՀ-ին խղճում են, ասում՝ մենք ցավում ենք, որ այդպես եղավ: Սոցիալ-տնտեսական իրավիճակն ավելի է վատթարանալու, իսկ ներքաղաքական իրավիճակը մշտապես լարված է լինելու, քանի դեռ այս թիմը շարունակում է ղեկավարել Հայաստանը: Քանի դեռ նրանք իշխանության են, մենք նման իրավիճակում ենք լինելու, որովհետև իրենք պատրաստ են անգամ զոհաբերել ՀՀ անկախությունը, բայց պահպանել իշխանությունը»:
Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կործանարար հետևանքների մասին էին զգուշացնում երիտասարդները. «Փաստ»Հայոց պետականության փրկությունը ՀՀ-ում օր առաջ վերջնական իշխանափոխությունն է. «Փաստ»Յոթնամյա ավեր. «Փաստ»Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը «Վատ հետևանքներ կլինեն»․ Վաշինգտոնը սպառնացել է Իրանին Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Հունվար-փետրվարին բյուջեի եկամուտները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 21.2 %-ով Նորություն հղիության և անաշխատունակության նպաստի հարցով «Մրցանակի կենտրոնական հատվածում ջուր խորհրդանշող ապակին է». Նուռը ստեղծել է «Խազեր» հայկական երաժշտական մրցանակաբաշխության արձանիկը Թբիլիսիում ընթանում է ընդդիմության հանրահավաքը Պլանային անջատումներ ապրիլի 1-ին Օդի ջերմաստիճանը կնվազի Գազայում 40 օրով հրադադար հաստատելու համար Իսրայելը պահանջում է ազատ արձակել 11 պատանդի Ի՞նչ կարծիք ունեն գյումրեցիները ընտրությունների արդյունքների մասին Լացից հոգնած դայակը 11 ամսական աղջկան մաքրող միջոց է տվել խմելու․ Ֆրանսիա Ծիրանենիները ծաղկել են Արարատյան դաշտում Շենգավիթ ԲԿ-ն ամբողջովին ավտոմատացրել է պացիենտների գրանցման գործընթացը` անցնելով թվային կառավարման համակարգի «Ընդդիմությունը պարտավոր է ժողովրդի կամքը կատարել». Մենուա Սողոմոնյան Ավշարում բախվել են «Mercedes»-ն ու «Opel Astra»-ն․ վերջինը այնուհետև բախվել է բետոնե էլեկտրասյանը ՀՀ ԱԳՆ-ն շնորհավորական ուղերձ է հղել իսլամական Այդ ալ-Ֆիտր տոնի առթիվ 36 ժամ ջուր չի լինելու․ հասցեներ «Ինտեր»-ից մեկնաբանել են Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին լուրերը Հայաստանի պայքարը ինքնության համար․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է ԼՂ հակամարտությունը Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող ընկերությունը 25-ամյա կնոջ մահվան մեջ հարազատները մեղադրում են Արտաշատի հիվանդանոցի բժիշկներին 1 զոհ, 3 վիրավոր․ ճակատ ճակատի բախվել են «Լադա»-ն և «KIA»-ն Մահացած 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ չներարկեին Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածելՔԿ-ին հարցրեք, վարույթ կա հարուցված. ԱԱԾ տնօրենը՝ թուրք բլոգերի երեւանյան նկարահանումների մասին. Armlur.am Հրաժարվելով ՀԱՊԿ-ի ֆինասավորումից՝ Երևանը ցանկանում է շահել Արևմուտքի բարեհաճությունը. ՌԴ Պետդումայի պաշտոնյա Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել Նիկոլա Սարկոզիի հետ Երևանում երկաթե էլեկտրասյունը պոկվել է ու հայտնվել ճանապարհի երթևեկելի գոտում «Ուղղակի ջուր էին ծեծում». անհետ կորածների հարազատները դժգոհ հեռացան ԱԺ-ից Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 գրամ ոսկյա զարդերի, 2150 ԱՄՆ դոլարի և 395 հազար դրամի գողությունը Հայաստանը ցանկանում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Եվրամիություն. նախագահ Իդրամն արդեն Yerevan City-ում էՉարենցավանում 21-ամյա երիտասարդի սպանության դեպքով կա եւս 2 ձերբակալված 80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Ուզբեկական մզկիթում գազաօդային խառնուրդի պայթյուն է եղել, 3 մարդ է մաhացել, 10-ը՝ վիրավnրվել Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանԹեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են․ ինչ է կատարվում Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել է 109 գրամ մարիխուանա «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը ԼՂ-ի աշխատունակ մեր հայրենակիցները պետք է աշխատեն. նախարարը՝ աջակցությունը դադարեցնելու մասին ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու` դա հաստատ է․ Մարտուն Գրիգորյան Կանադայում սառցե փոթորկի պատճառով ավելի քան 300,000 մարդ զրկվել է էլեկտրաէներգիայից Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ. առաջին նիստն ապրիլի 16-ին է. Գոհար Մելոյան Գյումրիի մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ